Przeklejał ceny na opakowaniach - kupował taniej

1025 klocki
Ochrona jednego z wałbrzyskich marketów zatrzymała 42-letniego mężczyznę, który chciał kupić zestaw klocków znanej firmy, po bardzo zaniżonej cenie. Okazało się, że mężczyzna od dłuższego czasu przyklejał na pudełkach wyprodukowane przez siebie ceny i tym samym kupował produkty po okazyjnej cenie.


Mężczyzna za klocki znanej firmy wartości 279,90 zł, usiłował zapłacić 39,99 zł. Policjanci przypuszczali, że mężczyzna przekleił metkę z towaru o niższej cenie, na towar dużo droższy. Sprawa okazała się jednak dużo poważniejsza.

- Po bliższym przyjrzeniu się metce, okazało się, że nie pochodzi ona z tego marketu. Mężczyzna sam produkował metki. Następnie szedł do marketu i naklejał swoją metkę na upatrzony zestaw klocków i przy kasie płacił swoją cenę. Klocki wystawiał i sprzedawał na aukcjach internetowych po dużo wyższych cenach. Policjanci przeszukali mieszkanie mężczyzny. W pokoju na półce stały, zapakowane, nowiutkie zestawy klocków, których wartość wyceniono na kwotę prawie 2 500 zł - informuje rzecznik wałbrzyskiej policji, Magdalena Korościk.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 8 zarzutów oszustwa. Grozi mu do 8 lat więzienia.

wb
foto:freeimages.com

Komentarze   

 
#2 pakero 2016-10-26 19:38
Polak potrafi, brawo
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#1 fffff 2016-10-26 11:00
kurde, mój pomysł ukradł :/
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

article