Mamy to! Akademiczki z brązowym medalem MP
W drugim roku występów na najwyższym szczeblu, czyli w Ekstralidze kobiet, piłkarki AZS-u PWSZ Wałbrzych sięgnęły po brązowy medal Mistrzostw Polski ustępując jedynie Medykowi Konin oraz Górnikowi Łęczna. Miejsce na podium podopieczne Kamila Jasińskiego zapewniły sobie wygrywając w ostatniej kolejce na wyjeździe z UKS-em SMS Łódź 1:0.
Jadąc do Łodzi akademiczki wiedziały, iż wystarczy im remis, aby zapewnić sobie historyczny sukces. Z drugiej świadomość, że ewentualna porażka może się wiązać ze spadkiem nawet na 5. miejsce na pewno nie ułatwiała zadania wałbrzyszankom.

Na szczęście podopieczne trenera Jasińskiego wytrzymały próbę nerwów zwyciężając w Łodzi 1:0. Jedyny gol padł do przerwy sobotniego spotkania. W 37 minucie celny strzał oddała przedstawicielka młodzieżowej reprezentacji kraju, Klaudia Miłek, po którym piłka znalazła się w bramce gospodyń. W drugiej połowie piłkarki Marka Chojnackiego bezskutecznie próbowały zniwelować stratę do AZS-u PWSZ. Co prawda w 85 minucie za drugą żółtą kartkę boisko opuściła Ana Jelencić, ale łodzianki nie potrafiły wykorzystać gry z przewagą jednej zawodczniki. Wynik z pierwszej połowy utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego, który dał wałbrzyskiej drużynie brązowy medal Mistrzostw Polski!

Ekstraliga kobiet
XXVIII kolejka
UKS SMS Łódź – AZS PWSZ Wałbrzych 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Klaudia Miłek (37)
Czerwona kartka: Jelencić (85 – za 2 ż.k.) - AZS PWSZ
AZS PWSZ: Antończyk, Aszkiełowicz, Gradecka, Mesjasz, Pluta, Ratajczak, Rędzia, Jelencić, Dereń (88 Klepatska, 90 Jaworek), Maciukiewicz (86 Iwańczuk), Miłek. Trener: Kamil Jasiński

12. Sztorm Gdańsk  27  20  26:81

Mistrzem Polski został Medyk Konin. Z Ekstraligą żegnają się AZS PSW Biała Podlaska oraz Sztorm Gdańsk.

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com