Wnuk Louisa Hardouina w Zamku Książ

David Hardouin, wnuk kucharza i fotografa Hochbergów Louisa Hardouina – odwiedził Zamek Książ.

Wyświetl galerię 1/5


Louis Hardouin w latach 1909-1932 pracował dla rodziny Hochbergów w Zamku Książu i z pasją fotografował zamek, jego otoczenie oraz mieszkańców. Jego fotografie turyści mieli okazję zobaczyć niedawno na wystawie „Książ od kuchni”.

 

Prace Luisa Hardouina udało się odnaleźć w Kanadzie. Na wystawie zaprezentowano około 200 zdjęć, fotografie są częścią liczącego ponad 2000 zdjęć zbioru, do którego prawa przekazała Zamkowi Książ w Wałbrzychu w 2016 roku Jean Wessel. Dzięki nim turyści na własne oczy przekonali się jak wyglądał Zamek Książ 100 lat.

David Hardouin – wnuk kucharza i pasjonata fotografii na co dzień mieszka w Vancouver, urodził się w Anglii. Do Polski przyjechał po raz pierwszy w życiu, w towarzystwie trzech córek z których jedna jest konsulem Kanady w Meksyku. 

Ojciec Davida Hardouina - Maurice Hardouin jest jednym z bohaterów wystawy i książki "Książ od kuchni w obiektywie nadwornego kucharza Hochbergów Louisa Hardouina".  Album został wydany po polsku, niemiecku i angielsku.

 

Podczas spotkania, wnuk kucharza przekazał cenny podarunek - srebrną, opatrzoną herbami Hochbergów papierośnicę, która przed laty należała do jego dziadka - Louisa Hardouina.

 

- Na papierośnicy wygrawerowane są podziękowania od księżnej Clotildy w języku francuskim "Na pamiątkę 7 lat wiernej służby, podczas których mogłam docenić Pańskie oddanie oraz wyśmienitą kuchnię" - mówi prezes Fundacji im. Księżnej Daisy von Pless, Mateusz Mykytyszyn.

 

Papierośnica będzie w przyszłości udostępniona turystom.

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

 

W.Blicharz

foto:użyczone/ Fundacja im. Księżnej Daisy von Pless

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno