Zbudują wieżę na Trójgarbie

Nie tylko Dzikowiec zyska dzięki funduszom z Aglomeracji Wałbrzyskiej. Duży projekt zostanie zrealizowany wspólnie przez gminy Czarny Bór, Stare Bogaczowice i Szczawno-Zdrój a dotyczyć będzie rejonu Trójgarbu i Chełmca.

W ramach działania pod nazwą "Ochrona i udostępnianie zasobów przyrodniczych" dofinansowanych zostanie pięć projektów. Oprócz omawianego przez nas niedawno Dzikowca w Boguszowie-Gorcach na liście znalazło się między innymi wspólne przedsięwzięcie trzech gmin - Czarnego Boru, Starych Bogaczowic i Szczawna Zdroju.
 
- Ten projekt ma na celu nie tylko ochronę przyrody ale również pokazać jej piękno turystom. Ochrona będzie polegać na skanalizowaniu ruchu turystycznego i przekierowaniu go na wyznaczone szlaki, gdzie również będzie można podziwiać piękno naszej flory i fauny - mówi wójt gminy Czarny Bór Adam Górecki.
Najważniejszym i najdroższym elementem projektu będzie wieża widokowa na szczycie Trójgarbu.
 
- Z jej szczytu będziemy mogli podziwiać piekno całego regionu. Sądzę, że dzięki temu ruch turystyczny będzie większy a jego ustytematyzowanie sprawi, że nie będzie on zagrażał przyrodzie - dodaje Adam Górecki.
 
Ponadto na obszarze sąsiednich gmin wokół Trójgarbu i w okolicy Chełmca powstaną wiaty turystyczne, stoliki z ławkami, tablice informacyjne, kierunkowskazy, stojaki na rowery i kosze na śmieci, czyli wszystko co wymagane jest przy zagospodarowaniu na dobrym poziomie szlaków turystycznych.
 
- Projekt został rozszerzony o górę Chełmiec aby móc wykorzystać bazę noclegową Szczawna-Zdroju. Będziemy zachęcać również kuracjuszy do odwiedzenia naszych gór. To powinno również pobudzić ruch turystyczny i przyciągnąć nowych ludzi na Trójgarb i Chełmiec - twierdzi wójt Górecki.
 
Inwestycje mają zakończyć się w październiku 2018 roku. Całkowita wartość projektu to 1 mln 620 tys zł. Dofinansowanie ze środków Aglomeracji Wałbrzyskiej wynosi 1 mln 377 tys. zł.
 
plr
foto: P. Tokarski
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno