Przystanek Wałbrzych Śródmieście za 15 milionów - jest porozumienie

Około 15 milionów złotych będzie kosztowała budowa przystanku kolejowego Wałbrzych Śródmieście.  Gmina Wałbrzych podpisałą już umowę z PKP Polskie Linie Kolejowe w sprawie budowy przystanku kolejowego i modernizacji infrastruktury kolejowej na Dworcu Wałbrzych Szczawienko.

W ramach projektu przy ul. Lubelskiej powstanie przystanek kolejowy, galeria handlowo-usługowa, przystanki dla autobusów, parking oraz postój taksówek. Budową dworca Wałbrzych Centrum ma zająć się PKP PLK, koszt inwestycji to około 15 milionów złotych. W przypadku Dworca Wałbrzych Szczawienko - PKP PLK odpowiada za budowę infrastruktury kolejowej, czyli między innymi peronów, wiaduktów i układu torowego. 
 
- Dzisiaj podpisujemy porozumienie, które określa dokładnie co zrobi miasto, a co zrobi nasz partner czyli PKP PLK. Cały program naprawy, modernizacji i unowocześnienia infrastruktury w Wałbrzychu trwa już kilka lat, jego pierwszym ważnym etapem była modernizacja dworca Wałbrzych Miasto, czego rezultatem jest bardzo ładnie odrestaurowany, zabytkowy obiekt. Potem przejęliśmy od PKP Dworzec Szczawienko i rozpoczęliśmy proces jego rewitalizacji - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 
 
 
 
Przy ul. Lubelskiej PKP PLK ma odpowiadać za realizację kolejowej części węzła, budowę dwóch peronów o długości 300 m i szerokości 3,5 m. Oba perony mają być połączone przejściem podziemnym i wyposażone w wiaty, odwodnienie, oświetlenie i windy. 
 
- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że miasto oczekuje rozbudowy infrastruktury kolejowej, to wynik wzrastającej jakości świadczonych przez nas usług. Widzimy wzrost zainteresowania komunikacją kolejową i to jest nasz cel. Przetarg został już ogłoszony i jest na etapie rozstrzygania, w najbliższych miesiącach oczekujemy na podpisanie umowy na wykonanie tego zadania - mówi dyrektor projektów krajowych, region śląski, PKP PLK, Piotr Becz.
 
Terem jest własnością spółki Octava, która chce wybudować tu mini galerią handlową dla podróżnych. Gmina Wałbrzych jest odpowiedzialna za infrastrukturę dojazdową. Inwestycja ma zostać zakończona w 2020 roku.
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
W.Blicharz
foto:P.Tokarski
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno