Wyłudził pół miliona - grozi mu 10 lat więzienia

Do 10 lat więzienia grozi oszustowi, który organizując fikcyjną zbiórkę pieniędzy wyłudził pół miliona złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu. 

Chodzi o  zbiórkę i wyłudzenie datków powołując się na rzekomą pomoc choremu 2,5 letniemu dziecku. 23-latek oszukał kilka tysięcy darczyńców na kwotę ponad 500 tysiecy złotych. Podejrzany został zatrzymany przez dolnośląską policję w wynajmowanym w Warszawie mieszkaniu.  Funkcjonariusze zabezpieczyli część środków pochodzących z fikcyjnej zbiórki oraz markowy sprzęt elektroniczny i sportowy kupiony za wyłudzone pieniądze.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Funkcjonariusze apelują do osób pokrzywdzonych w wyniku tej fikcyjnej zbiórki o kontakt z najbliższą jednostką policji.

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

opr. adm
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno