Świece przed wałbrzyskim sądem

Około 50 osób ze świecami przyszło w niedzielę wieczorem przed wałbrzyski sąd rejonowy by wyrazić sprzeciw przeciwko zmianom w sądownictwie przyłączjąc się w ten sposób do "łańcucha światła".

 

Wyświetl galerię 1/4
- Jestem tutaj dlatego, że nie zgadzam się na kolejną sprzeczną z konstytucją ustawą. Nie zgadzam się by sądy wydawały wyroki według interesów partii rządzącej, a wbrew interesowi obywatelek i obywateli. Taka sytuacja niszczy trójpodział władzy, który jest podstawą demokratycznego państwa prawa. Trójpodział władzy to nie Kaczyński, Ziobro i Macierewicz. Musimy powstrzymać obecnie rządzących przed zmianą ustroju z demokratycznego na totalitarny. Musimy pozostać solidarni w obliczu bezprawia, które szykuje nam Pis. Nie chcemy w Polsce drugiej Białorusi i Korei - mówił Patryk Piekaj z Partii Razem. 
 


Protest rozpoczęłą posłanka PO, Katarzyna Mrzygłocka od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego, obceni byli przedstawiciela Inicjatywy Polskiej, przedstawiciele KOD-u, Kongresu Kobiet  i  Partii Razem.

Protesty odbyły się także w Warszawie przed Sądem Najwyższym i innych miastach w Polsce (między innymi w Poznaniu, Łodzi, Katowicach Gdańsku i Szczecinie). W Warszawie prostestowało kilkanaście tysięcy osób.Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

opr. adm
foto: użyczone

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno