Górnik wiertniczy - druga figurka odnaleziona

Dziś druga podpowiedź, gdzie szukać porcelanowych gwarków. Kto pierwszy znajdzie wszystkich ma szansę na nagrodę!

Druga z ujawnionych figurek znajduje się w Zamku Ksiaż, przy alejce prowadzącej na dziedziniec honorowy. Przedstawia górnika wiertniczego. Dlaczego właśnie on znalazł się w Książu wyjaśniają pomysłodawcy akcji:
 
Zamek Książ jest najznamienitszą pamiątką po ostatnich prywatnych właścicielach Wałbrzycha – rodzinie hrabiowskiej, później książęcej Hochbergów. W 1738 r. miasto wraz z przyległymi wsiami zakupił Konrad Hochberg. Od tego czasu kapitał tego rodu nieodzownie związał się z przemysłem górniczym, Hochbergowie zaś w dobie rewolucji przemysłowej i intensyfikacji wydobycia stali się, dzięki swym dolnośląskim i górnośląskim kopalniom, jednym z najbogatszych rodów w Prusach.
 
Górnik przy Zamku Książ boruje ścianę – wierci w niej wiertarką otwory, by uzyskać urobek ze ściany na przodku, czyli na końcu głębionego wyrobiska korytarzowego, skąd pozyskiwano węgiel.
 
Druga figurka odnaleziona. Pozostało jeszcze 7. Teraz wasza kolej! Przypominamy, że kto pierwszy wyśle nam komplet 9 zdjęć z gwarkami wygrywa nocne zwiedzanie Starej Kopalni. Zdjęcia wysyłajcie na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
plr
foto: CNiSz Stara Kopalnia
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno