Bił siekierą, ale nie chciał zabić

Do makabrycznego zdarzenia doszło w Świdnicy. Mężczyzna dotkliwie pobił swoją partnerkę garnkiem i siekierą. Kobieta ledwo uszła z życiem.

Do zdarzenia doszło na początku sierpnia. Według ustaleń policji i prokuratury para spożywała alkohol i doszło między nimi do kłótni. Sprzeczka przerodziła się w poważną bijatykę. 33-letni mężczyzna chwycił za garnek i okładał nim swoją konkubinę po głowie.
 
- Następnie spod łóżka wyciągnął siekierę i conajmniej trzykrotnie trzonkiem również uderzył kobietę w głowę. Kobieta posiadała poważne obrażenia ciała ale była na tyle przytomna, że zadzwoniła do swojej teściowej, prosząc ją aby poinformowała policję. Faktycznie to teściowa zadzwoniła na policję - relacjonuje prokurator rejonowy w Świdnicy Marek Rusin.
 
Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zatrzymali mężczyznę. Jego 37-letnia partnerka trafiła do szpitala ze złamaniem kości czaszki i uszkodzeniem tkanki mózgowej. Prokurator postawił agresorowi zarzut usiłowania zabójstwa.
 
- Mężczyzna nie przyznał się do usiłowania zabójstwa, natomiast przyznał, że faktycznie bił kobietę w głowę siekierą ale jego zamiarem nie było pozbawienie jej życia. Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie i mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące - mówi Marek Rusin.
 
Napastnik może trafić do więzienia minimum na 8 lat. Jeśli sąd zdecyduje się na najwyższy wymiar kary grozi mu nawet dożywocie.
 
plr
foto: ilustracyjne
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno