Górnik - Falubaz Zielona Góra 1:0
Od zwycięstwa z beniaminkiem z Zielonej Góra piłkarze Górnika rozpoczęli rundę wiosenną, a zarazem walkę o utrzymanie w III lidze. Jedynego gola już w 7 minucie zdobył najskuteczniejszy w tym sezonie gracz wałbrzyszan - Marcin Morawski.
Wyświetl galerię 1/17
Jeszcze się dobrze niedzielne spotkanie na Ratuszowej nie zaczęło, a miejscowi prowadzili 1:0. W 7 minucie doświadczony Morawski przechwycił piłkę w środku boiska, pociągnął kilka metrów, aby potężnym strzałem w swoim stylu z około 25 metrów posłać piłkę do siatki. Na odpowiedź wyżej sklasyfikowanych gości czekaliśmy do 22 minuty, gdy na uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Jakub Babij, a interweniujący Damian Jaroszewski z trudem przerzucił futbolówkę poza linię końcową. Tuż przed przerwą Górnicy mogli podwyższyć prowadzenie. Po akcji prawą flanką Kamila Sadowskiego dokładne podanie dotarło do Damiana Migalskiego, ale jego strzał z zaledwie 5 metrów trafił w słupek.

Po zmianie stron tempo meczu wyraźnie spadło. Momentami z boiska wiało nudą, a ładniejszych dla oka akcji było jak na lekarstwo. Niby zielonogórzanie szukali okazji do wyrównania, ale praktycznie tylko raz zagrozili bramce "Jogiego". W 80 minucie po dośrodkowaniu z boku zakotłowało się w najbliższym sąsiedztwie golkipera Górnika. Wałbrzyszanin nie zdążył odbić strzału Michała Chyrka, ale na nasze szczęście na posterunku był Bartosz Tyktor, który niemal z linii bramkowej wybił futbolówkę. Jeszcze w ostatnich sekundach za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Paweł Tobiasz, ale kara indywidualna nie miała wpływu na losy pojedynku. Walczący o utrzymanie w III lidze Górnicy zwyciężyli bowiem 1:0.

III liga
XVIII kolejka
Górnik Wałbrzych – Falubaz Zielona Góra 1:0 (1:0)
Bramka: 0:1 Marcin Morawski (7)
Żółte kartki: Tobiasz, Tyktor - Górnik oraz Kaczmarczyk, Cipior, Kochanowski - Falubaz
Czerwona kartka: Tobiasz (90+5 za 2 ż.k.) - Górnik
Sędziował: Łukasz Groń - Śląski ZPN
Górnik: Jaroszewski, Tobiasz, Michalak, Tyktor, Krzymiński, Surmaj (90+2 Bogacz), Morawski, Bronisławski, Rytko, Sadowski, Migalski (79 Młodziński). Trenerzy: Robert Bubnowicz oraz Marcin Morawski

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com