II liga koszykarzy: spacerek po Obrze
Zgodnie z naszymi oczekiwaniami koszykarze Górnika Trans.eu potrzebowali zaledwie dwóch meczów, aby poradzić sobie z Obrą Kościan. W sobotę nasi wygrali na wyjeździe 67:55 i awansowali do kolejnej rundy play off, w której zmierzą się z SMS-em PZKosz Władysławowo.
Pierwsza kwarta stała pod znakiem wyrównanej walki z obu stron. Lepiej zaczęli miejscowi, którzy w 5 minucie wygrywali 12:6, a następnie 15:10. Jeszcze w tej ćwiartce grający na luzie wałbrzyszanie niemal w całości zniwelowali straty do rywali, gdyż po 10 minutach Obra prowadziła jedynie 20:19. W kolejnej kwarcie byliśmy świadkami zdecydowanie gorszej gry w ofensywie obu zespołów. O skuteczności drużyn najlepiej świadczy fakt, iż w tej ćwiartce koszykarze łącznie zdobyli zaledwie 20 "oczek". W 18 minucie po trafieniu Pawła Bochenkiewicza na prowadzenie wyszli Górnicy (28:27), a jeszcze przed zejściem do szatni przyjezdni zwiększyli przewagę do 5 punktów (32:27).

W drugiej połowie nasi bez większego wysiłku kontrolowalu przebieg rywalizacji. Pod tablicami brylował Piotr Niedźwiedzki, który zanotował 16 punktów i 13 zbiórek. Miejscowi próbowali dojść wałbrzyszan, jednak nie potrafili ustrzec się błędów, czytaj: strat, które biało-niebiescy zamieniali na kolejne punkty. Po 30 minutach było 51:41 dla przyjezdnych. Ostatnia kwarta potwierdziła dominację Górnika, mimo iż tradycyjnie już trener Arkadiusz Chlebda dał nieco pograć rezerwowym. Ostatecznie goście zwyciężyli 67:55. Kolejnym przeciwnikiem na drodze do awansu do I ligi będzie SMS PZKosz Władysławowo, który również potrzebował jedynie dwóch spotkań, aby odprawić Politechnikę Gdańską.

II liga koszykarzy
I runda play off o awans do I ligi:
BC Obra Kościan – Górnik Trans.eu Wałbrzych 55:67 (20:19, 7:13, 14:19, 14:16) (stan rywalizacji 0:2 - awans Górnika Trans.eu)
Górnik Trans.eu: Wróbel 16, Niedźwiedzki 16, Niesobski 11, Glapiński 10, Ratajczak 7, Bochenkiewicz 4, Krówczyński 3, Kozak 0, Jeziorowski 0,  Durski 0. Trener: Arkadiusz Chlebda

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com