Ekstraliga: spadły z podium (FOTO)
Teoretycznie piłkarki AZS-u PWSZ nie miały prawa nie wygrać z beniaminkiem z Górzna, a jednak wałbrzyszanki nie zdołały wywalczyć kompletu punktów, co kosztowało je spadek na 4. miejsce w tabeli Ekstraligi. Na usprawiedliwienie akademiczek należy jednak dodać, iż od 20 minuty musiały radzić sobie w "10".
Wyświetl galerię 1/29
Nie takiego końca piłkarskiego roku oczekiwaliśmy w wykonaniu AZS-u PWSZ. Niestety, osłabione brakiem kilku kontuzjowanych zawodniczek oraz bramkarki Andżeliki Dąbek, który została powołana do reprezentacji Polski w futsalu, wałbrzyszanki nie zdołały pokonać drużyny Unifreeze, którą sierpniu rozgromiły na wyjeździe 9:0.

Nie bez powodu wspomnieliśmy Dąbek, gdyż w jej miejsce między słupkami stanęła Patrycja Urbańska, która już w 20 minucie opuściła boisko ze łzami w oczach. Niestety, w 18 minucie Urbańska dotknęła piłki ręką poza polem karnym, stąd czerwona kartka dla wałbrzyszanki, którą z racji braku rezerwowej bramkarki zastąpiła Monika Kędzierska. Zawodniczka z pola starała się jak mogła i nawet kilka razy uchroniła swój zespół przed stratą gola, jednak w 33 minucie musiała skapitulować po szybkiej akcji lewą stroną i strzale, który co prawda zdołała sparować na prawy słupek, ale przy dobitce zaledwie 15-letniej Agnieszki Garbowskiej nie miała wiele do powiedzenia. Podrażnione podopieczne Kamila Jasińskiego niemal natychmiast ruszyły do odrabiania strat. W 41 minucie oko w oko z bramkarką Unifreeze znalazła się Oliwia Rapacka, ale jej delikatny strzał nie sprawił problemów rywalce. W 45 minucie skuteczniejsza okazała się Karolina Gradecka, która celnym uderzeniem doprowadziła do remisu.

W drugiej połowie akademiczki konsekwentnie szukały okazji do zdobycia decydującego o 3 punktach trafienia. Nasze panie dyktowały warunki gry, stwarzały sytuacje strzeleckie, z których jednak nic nie wychodziło. W 58 minucie Gradecka uderzyła z najbliższej odległości w bramkarkę. Po chwili bliska szczęścia była Dominika Dereń, ale i w tym przypadku na rozczarowaniu się skończyło. W 71 minucie przyjezdne uratowała poprzeczka po strzale Gradeckiej. Niestety, kolejne wypady również nie przyniosły powodzenia i w rezultacie niespodziewana strata 2 "oczek" stała się faktem.

Ekstraliga kobiet
XIV kolejka
AZS PWSZ Wałbrzych - Unifreeze Górzno 1:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Agnieszka Garbowska (33), 1:1 Karolina Gradecka (45)
Czerwona kartka: Urbańska (20 - za zagranie ręką poza polem karnym) - AZS PWSZ
AZS PWSZ: Urbańska, Szewczuk, Mesjasz, Siwińska, Dereń, Kędzierska, Głąb (85 Pluta), Klepatska (75 Kowalczyk), Ratajczak, Rapacka (46 Aszkiełowicz), Gradecka. Trener: Kamil Jasiński

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres:  redakcja@walbrzych24.com