Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ Laureatem Nagrody
Bożenna Biskupska i Fundacja Sztuki Współczesnej „In Situ" otrzymała wyjątkowe wyróżnienie: Nagrodę Krytyki Artystycznej im. Jerzego Stajudy 2017, powołanej przez niezależne grono kuratorów spuścizny malarza, rysownika, miłośnika muzyki i krytyka artystycznego, legendarnej postaci życia kulturalnego w Warszawie.
20 marca 2018 roku odbyło się posiedzenie kapituły nagrody, podczas którego wyłoniono laureatów edycji 2017. Jury zdecydowało o przyznaniu dwóch honorowych wyróżnień będących wyrazem uznania za całokształt dotychczasowych działań — za pomysł, społeczną inicjatywę oraz konsekwentną realizację. To także uhonorowanie ludzi, którzy potrafili idee przekuć w niezależne instytucje.
 
Gala Nagrody Krytyki Artystycznej im. Jerzego Stajudy odbędzie się w Zachęcie w Warszawie w poniedziałek, 16 kwietnia o godz. 19.00.
 
Laudacje wygłoszą prof. Maria Poprzęcka i Paweł Sosnowski, a uroczystość uświetni koncert Mikołaja Pałosza.
 
info i foto: użyczone
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno