Remontowy plan Wałbrzycha

Gdzie trwają prace remontowe na drogach, które miejsca lepiej omijać i gdzie szykowane są kolejne inwestycje? Zebraliśmy najważniejsze informacje, które przydadzą się kierowcom w Wałbrzychu.

Najważniejsza inwestycja, która czeka nas w najbliższych latach to budowa zachodniej obwodnicy Wałbrzycha. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku.
 
- Mam nadzieję, że uda się w tym roku wyłonić wykonawcę i rozpocząć prace bo praktycznie mamy już pozwolenie na budowę - mówi wicedyrektor Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta, Bogusław Rogiński.
 
Trochę w cieniu obwodnicy planowana jest jeszcze jedna wielka inwestycja, być może nie mniej ważna od obwodnicy. Chodzi o tzw. Trasę Sudecką, w ramach której powstanie obwodnica Boguszowa-Gorc a w Wałbrzychu wyremontowane zostaną ul. Zachodnia, 1 Maja i Kamieniecka.
 
- Z tych rzeczy, które będą robione najszybciej zacznie się ul. Kamieniecka bo został już wyłoniony wykonawca i ma wejść na budowę w przyszłym tygodniu. Przypominam, że będziemy tam mieli drogę trzyjezdniową w tym dwie jezdnie prowadzić będą do Jedliny, ponieważ w zimie często blokowały się tam duże pojazdy - mówi Bogusław Rogiński.
 
 
Przetarg na budowę obwodnicy Boguszowa-Gorc i przebudowę ul. 1 Maja i Zachodniej ma zostać ogłoszony w przeciągu najbliższych 10 dni. Termin zakończenia tych prac ustalono na rok 2022. 
 
Nadal w Wałbrzychu trwa duża przebudowa ul. de Gaulle'a.
 
- Lipiec -sierpień to jest czas, w którym chcielibyśmy to zakończyć. Tam będzie też ścieżka rowerowa która połączy trasę wzdłuż ul. Uczniowskiej z trasą wokół Podzamcza. Zastanawiamy się jeszcze nad specjalnym doświetleniem tej ścieżki - zapowiada Bogusław Rogiński.
 
W pobliżu ul. de Gaulle'a planowany jest też mniejszy remont ul. Zakole biegnącej wokół kościoła Św. Anny. Trwają też prace przy ul. Przemysłowej, gdzie oprócz remontu drogi budowany jest duży parking. Sporo dzieje się też w kwestii ścieżek rowerowych. Oprócz wspomnianej już ul. de Gaulle'a budowane są jeszcze trasy wzdłuż ul. Sikorskiego, 11 Listopada i Noworudzkiej. W planach jest też wybudowanie ściezki z prawdziwego zdarzenia przy ul. Świdnickiej.
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno