Pierwsze 4 mln z ubezpieczenia trafiły już do Uzdrowiska

4 miliony złotych - taką kwotę otrzymało już Uzdrowisko Szczawno-Jedlina z ubezpieczenia Zakładu Przyrodoleczniczego. Jak zapewnia prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina Paweł Skrzywanek polisa opiewa na łączną kwotę 23 mln złotych.

 
- Dostaliśmy 4 miliony pierwszej raty ubezpieczenia, zostanie za to wykonane zabezpieczenie konserwatorsko-budowlane, zapłacimy z tych pieniędzy za projekt i powstanie strop betonowy, który zabezpieczy budynek przed działaniami atmosferycznymi, bo w tej chwili budynek jest niezabezpieczony. Projekt powstanie za około dwa tygodnie i potem wybierzemy firmę. Równolegle zlecimy projekt na więżbę dachową. Obiekt jest zabytkowy, więc wszystko zostanie wykonane zgodnie z historycznym zamysłem, nad wszystkim czuwa konserwator zabytków - tłumaczy prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina, Paweł Skrzywanek.
 
Jak tłumaczy prezes Uzdrowiska, w tym roku ma zostać wykonany maksymalny zakres prac, między innymi stolarka okienna i drzwiowa, a także tynki i renowacja okiennic. 
 
Pożar Zakładu Przyrodoleczniczego wybuchł w nocy z 4 na 5 marca. Pierwsi strażacy pojawili się na miejscu już 6 minut później, jednak już wtedy ogień objął aż 70% powierzchni dachu. Okazało się jednak, że ogień strawił głównie dach i wszystkie drewniane elementy, oszczędzając znaczną część murów. Zachowało się również wiele zabytkowych elementów ozdobnych.
 
Pomimo tragedii uzdrowisko nadal funkcjonuje i obsługuje kuracjuszy. Biura i gabinety zabiegowe zostały szybko zorganizowane w pozostałych budynkach Uzdrowiska. 
 

wb

foto:walbrzych24.com
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres:  redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno