Wystartowały Drużynowe Mistrzostwa Europy w Szachach

Ponad 120 najlepszych szachistów-seniorów z Europy przyjechało do Wałbrzycha by walczyć o tytuł Drużynowych Mistrzów Europy. Zmagania potrwają do 22 kwietnia.

W zawodach udział biorą drużyny z Polski, Rosji, Włoch, Niemiec, Finlandii, Szwecji, Anglii, Szkocji, Hiszpanii, Szwajcarii, Danii i Belgii. Choć sama gra przebiega w tempie wyjątkowo wolnym to organizatorzy zapewniają, że emocji nie braknie, ponieważ mierzą się ze sobą prawdziwi mistrzowie a wśród nich jest aż 7 arcymistrzów. Mistrzostwa przebiegają w formule drużynowej ale nie oznacza to, że kilku zawodników rozmyśla nad jedną szachownicą.
 
- Gramy na czterech szachownicach, to znaczy że w jednym meczu mierzą się ze sobą dwie drużyny po czterech zawodników. O wyniku meczu decyduje suma punktów z tych czterech szachownic. Gra odbywa się systemem szwajcarskim czyli na dystansie 9 rund. Drużyna, która wygra najwięcej meczy zostanie Mistrzem Europy - mówi Aleksander Sokólski, dyrektor zawodów.
 
 
Turniej będzie gościć do 15 kwietnia w Aqua Zdroju, potem zmagania przenoszą się do Starej Kopalni.
 
plr
foto: P. Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres:  redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno