Koniec 'morsowania'

Dla Wałbrzyskich Morsów woda jest już za ciepła, dlatego postanowili uroczyście zakończyć sezon kąpielowy.

Wyświetl galerię 1/6
Choć warunki do pływania na powietrzu dla większości osób są jeszcze zbyt chłodne to jest pewna grupa, dla której jest już zdecydowanie za ciepło. To pasjonaci lodowatych kąpieli w wodzie o temperaturze kilku stopni powyżej zera - Wałbrzyskie Morsy. Nad zalewem w Starych Bogaczowicach, gdzie dopiero trwają przygotowania do sezonu kąpielowego Morsy zakończyły już cykl zimowych spotkań.
 
- Mieliśmy mnóstwo spotkań tematycznych. Świetowaliśmy tu Tłusty Czwartek, organizowaliśmy spotkania z pochodniami, Mikołajki, Trzech Króli czy Lany Poniedziałek, który był wspaniały. Przestaliśmy liczyć ile tych spotkań było ale średnio kąpaliśmy się trzy razy w tygodniu - mówią Ireneusz Kordylak i Mariusz Śmigiel.
 
 
Pewnie zastanawiacie się co robią morsy w lecie? Czy odpływają na północ do "zimnych krajów". Okazuje się że jednak pozostają w naszym klimacie i poszukują innych sportowych wrażeń by zachować formę przez cały rok.
 
- Pływamy cały rok, to jest standardem. Duża część naszej grupy to biegacze, można ich spotkać na maratonach. Mnie zachwyciło pływanie w masce i podziwianie rybek, tak zwany snorkeling. Każdy ma jakieś ulubione zajęcia - mówi Mariusz Śmigiel.
 
- Ja jeżdżę konno. Teraz kiedy nie będę morsować wrócę do moich ukochanych koni - mówi Dorota Kwiatkowska.
 
- Sporo z nas chodzi po górach, zdobywa coraz wyższe szczyty, nie tylko w naszej okolicy ale też w Tatrach a nawet w Alpach. Cały rok jesteśmy bardzo aktywni - mówi Rodryg Świteńki.
 
 
Morsy zapowiadają, że gdy tylko wrócą mrozy a na wodach pojawi się lód, znów wskoczą do wody by się hartować.
 
plr
foto: TV Wałbrzych
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres:  redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno