Dworzec Szczawienko już po remoncie
Długo oczekiwany remont Dworca Szczawienko zakończony. Inwestycja kosztowała około 6 milionów złotych.
 
Prace remontowe obejmowały budynek dworca i teren wokół obiektu, który ma pełnić funkcję typu Park&Ride. Będzie można zostawić tu swój samochód i w dalszą podróż udać się pociągiem. Powstał tu parking na 40 samochodów.
 
Obiekt będzie pełnił funkcję obsługi pasażerów, z czasem władze miasta chcą by został tu uruchomiony hostel i restauracja.
 
- Na 1 piętrze, gdzie kiedyś mieszkali ludzie, są ogromne przestrzenie, które przygotowane są do potrzeb prawdopodobnie zorganizowania czegoś na kształt hostelu. Będziemy jeszcze o tym myśleć. - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Początkowo zakładano, że praca zakończą się w ubiegłym roku, remont wydłużył się jednak głównie ze względu na odkrywanie zabytkowych elementów, które wymagały renowacji. Budynek jest pod ochroną konserwatora zabytków.
 
W związku z otwarciem Dworca Szczawienko uruchomiono nową linię autobusową nr 1, która będzie kursowała wokół Podzamcza - Al. Podwale i Wieniawskiego, a następnie ulicami: Gagarina, Lelewela i Wrocławską aż do przystanku przy Dworcu Szczawienko. Rozkłady jazdy autobusów mają być zsynchronizowane z godzinami odjazdów pociągów kursujących na trasie Wrocław-Jelenia Góra.
 
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno