Ogłoszono przetarg na budowę nowego dworca

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na budowę centrum przesiadkowego Wałbrzych Śródmieście.  Ruszy także przebudowa dwóch stacji kolejowych: w Świebodzicach i na wałbrzyskim Szczawienku.

Wyświetl galerię 1/7

Przebudowa stacji Wałbrzych Szczawienko oraz Świebodzice, a także budowa zintegrowanego przystanku kolejowego o roboczej nazwie Wałbrzych Śródmieście to realizacja w ramach projektu dotyczącego modernizacji linii 274 z Wrocławia. Dworzec Wałbrzych Śródmieście powstanie w odległości niespełna 2 kilometrów od dworca Wałbrzych Miasto. Planowana jest tu budowa dwóch peronów o długości około 300 metrów i szerokości 3,5m. Perony zostaną połączone przejściem podziemnym i  wyposażone w windy oraz tablice informacyjne, a także oświetlone.

- Został ogłoszony przetarg na modernizację dwóch stacji i budowę nowego przystanku Aglomeracji Wałbrzyskiej. Szybciej, wygodniej i bezpieczniej będzie na trasie kolejowej z Wrocławia do Jelenie Góry. Zmodernizowane zostaną stacje w Świebodzicach i na dworcu Wałbrzych Szczawienko. W centrum Wałbrzycha powstanie nowy przystanek kolejowy poprawiający układ komunikacyjny miasta, przystanek ten zostanie wybudowany do końca 2020 roku - mówi Bohdan Ząbek z PKP PLK.
 

 

Przystanek Wałbrzych Śródmieście ulokowany zostanie przy ul. Lubelskiej. Prace rozpoczną się równolegle z budową centrum przesiadkowego dla autobusów miejskich i regionalnych.

- W ramach tego samego zadania zostaną przebudowane stacje w Świebodzicach i  Wałbrzych Szczawienko. Zadanie obejmuje modernizację torów, a nowe perony zostaną dostosowane do obsługi pociągów dalekobieżnych. Zostanie wymieniona sieć trakcyjna. W ramach tego zadania zostanie zmodernizowanych osiem obiektów, w tym jeden most i jeden wiadukt - mówi Bohdan Ząbek z PKP PLK.

Całościowy koszt prac to około 84 mln zł. Oferty można składać do 11 maja. Czas trwania całej inwestycji zaplanowano na 35 miesięcy od momentu podpisania umowy.

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

W.Blicharz

foto:K.Żarkowski

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno