Nowy system komunikacji
Trwają prace nad przygotowaniem nowego projektu organizacji komunikacji miejskiej w Świebodzicach.  Głównym celem jest przygotowanie optymalnej oferty przewozowej komunikacji miejskiej w Świebodzicach, z uwzględnieniem czwartego autobusu, który gmina zakupi jeszcze w tym roku. 


 
Przetarg na to zadanie został już ogłoszony, Świebodzice pozyskały dofinansowanie unijne w ramach ograniczania tzw. skutków niskiej emisji. Jednym z elementów projektu jest ankieta, która ma na celu zbadanie zachowań komunikacyjnych mieszkańców Świebodzic. Jej wyniki pozwolą zdiagnozować stan obecny i przygotować plan odpowiadający maksymalnie potrzebom świebodziczan w tym zakresie.
 
- Chcemy, żeby mieszkańcy byli nie tylko zadowoleni z nowoczesnych autobusów, ale także szybkiego dotarcia do celu komunikacją miejską. Dlatego opracowanie systemu powierzyliśmy profesjonalistom.  Chodzi o to, by nowoczesne pojazdy, jakimi dysponujemy, zostały w sposób jak najbardziej optymalny wykorzystane i żeby mieszkańcy jeszcze chętniej korzystali z komunikacji zbiorowej. To także ważny cel walki z niską emisją.   – mówi burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.

Gmina Świebodzice posiada obecnie trzy autobusy, ale w użyciu mogą być tylko dwa – jeden musi pozostawać jako pojazd zapasowy. Gdy zakupiony zostanie czwarty autobus, będzie możliwość uruchomiania drugiej linii i modyfikacji tras. 

opr. kat
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno