Zwiedzaj Świdnicę z aplikacją
W nadchodzącym sezonie turyści odwiedzający Świdnicę będą mogli skorzystać z dwóch nowych aplikacji ułatwiających poznawanie naszego miasta. Pierwsza, zatytułowana „Z lotu kawki“ umożliwia zwiedzanie z fabułą. 
- Aby rozpocząć z nią zwiedzanie - do czego też zachęcam serdecznie świdniczan, należy pobrać na telefon aplikacje GeoFun, a następnie zeskanować znajdujący się przy Informacji Turystycznej w Rynku QRCode i od tego momentu legendarna świdnicka kawka poprowadzi nas wg swojej zabawnej fabuły 1,5 godzinną trasą – mówi zastępca prezydenta Świdnicy, Szymon Chojnowski.
 
Aplikacja powstała dzięki realizacji przez miasto polsko-czeskiego projektu "I małe jest piękne", dofinansowanego z Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis i środków krajowych. Przejście trasą "Z lotu Kawki" będzie jednym z tematów spacerów turystyczno-historycznych po Świdnicy, które Referat Turystyki UM rozpocznie już 12 maja. 
 
Drugą aplikacją, z którą można od marca zwiedzać Świdnicę to Footsteps - w jej ramach zostały stworzone 4 trasy tematyczne – Rodziny wypad do Świdnicy,  Przez Świdnicę na rowerze,  Barokowa Świdnica, Zabytki Książęcej Świdnicy. Trasy dedykowane są turystom kulturowym, lubiącym zwiedzać aktywnie – rowerzystom oraz coraz liczniej poznającym Świdnicę w myśl zasady - do serca przez żołądek - smakoszom. Aplikację tę można również bezpłatnie pobrać na smartfon.
 
W Informacji Turystycznej, która znajduje się w centrum miasta, można cały czas wypożyczać audioguidy, które oprowadzą nas po tzw. Książęcej Trasie Świdnicy.

opr. adm
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno