Psi dramat - sprawa trafiła do prokuratury (VIDEO)

15 psów  od kilku lat zamkniętych w małym mieszkaniu, gdzie warstwa odchodów sięgała 40 cm odebrali właścicielowi pracownicy Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. Odebrane zwierzęta są w złym stanie, DIOZ prosi o pomoc. 


 

Do interwencji doszło w miejscowości Dzikowiec, w Gminie Nowa Ruda, gdzie od ponad 3 lat rozgrywał się dramat uwięzionych zwierząt. 15 psów było na stałe zamkniętych w niewielkim mieszkaniu, gdzie warstwa odchodów sięgała miejscami 40 cm.

 

Jak informuje Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt psy rozmnażały się między sobą oraz zagryzały nowo narodzone szczenięta. Właściciel podczas interwencji DIOZ poinformował, że i tak nikt mu nic nie zrobi, a otrzymanego mandatu i tak nie zapłaci – podczas interwencji wyrzucał ponadto psy przez okno, by utrudnić ich odbiór.

W mieszkaniu odór amoniaku był tak silny, że Inspektorom łzawiły oczy, a u wszystkich psów występowało silne zapalenie spojówek. Dramat zwierząt połączony był z dramatem ludzkim, ponieważ miejscem utrzymywania psów był dom wielorodzinny, którego mieszkańcy od lat apelowali o pomoc.

Decyzją Inspektorów wszystkie zwierzęta zostały odebrane w trybie administracyjnym i przewiezione do domów tymczasowych. Przeciwko właścicielowi zwierząt i wszystkim odpowiedzialnym urzędnikom zostało skierowane do Prokuratora Generalnego zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa znęcania się nad zwierzętami, pomocnictwa znęcania się nad zwierzętami oraz niedopełnienia obowiązków służbowych - informuje DIOZ.

Odebrane zwierzęta są w złym stanie, większość z nich jest znacznie pogryziona, psy są zapchlone i zarobaczone, mają świerzbowca usznego, a suki są ciężarne. DIOZ zbiera środki na leczenie odebranych czworonogów oraz ich sterylizację i prosi o pomoc. 

Tu możesz pomóc - kliknij
Więcej informacji -  576 635 135opr. kama
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno