Kasa dla Szaniawskiego

103 tysiące złotych w ramach konkursu im. Jana Dormana, 40 tysięcy złotych na realizację festiwalu Z Ogniem w Głowie 3 i 110 tysięcy złotych na zakup wyposażenia akustyczno-projekcyjnego - to dofinansowania, które otrzymał wałbrzyski Teatr Dramatyczny. 

 

Wałbrzyski Teatr Dramatyczny już po raz trzeci zrealizuje spektakl dla młodzieży w ramach konkursu im. Jana Dormana. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w wysokości 103 tysiące złotych, jesienią w wałbrzyskich szkołach zaplanowano 22 pokazy premierowego spektaklu „Dzikus” w reżyserii Klaudii Hartung-Wójciak. 
 
Z kolei od Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej „Szaniawski” otrzymał 40 tysięcy złotych na realizacje Z Ogniem w Głowie 3, czyli spotkań z niemiecką literaturą dla młodzieży. Festiwal odbędzie się między 16, a 19 listopada. 
 
110 tysięcy złotych na zakup wyposażenia akustyczno-projekcyjnego Sceny Kameralnej teatr pozyskał z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Infrastruktura Kultury.
 
- Scena Kameralna zostanie wyposażona w nowe urządzenia, przypominam, że ona powstała w 2008 roku, więc te urządzenia, które mamy nie są bardzo stare, jednak wymagania widzów, a także nasze standardy są już całkiem inne. Zakupimy sprzęt za prawie 300 tysięcy złotych i wymienimy np. mikroporty i sprzęt akustyczny - mówi dyrektor wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego Danuta Marosz. 
 
Niebawem okaże się także, czy teatr otrzyma dofinansowanie na Festiwal Fanaberie. Na razie dotacja nie została przyznana, dyrekcja teatru odwołała się jednak od tej decyzji.

 

W.Blicharz

foto:walbrzych24.com

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno