Autobusy Wałbrzych - Świdnica od września ?

Po długiej przerwie pojawia się nadzieja na powrót autobusowego połączenia Świdnicy z Wałbrzychem. Prace i rozmowy są w toku.

Rok temu, podczas konferencji w Wałbrzychu poruszono temat reaktywacji tej ważnej dla aglomeracji wałbrzyskiej linii. Wówczas prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej zapowiedział przeanalizowanie możliwości współpracy w tym zakresie. I tak się stało, do pracy przystąpili specjaliści od transportu publicznego zarówno ze Świdnicy jak i z Wałbrzycha. 

Jeśli nie nastąpią nieprzewidziane okoliczności, od września cztery kursy dziennie połączą Świdnicę, Świebodzice i Wałbrzych. MPK „Świdnica” uzyskało zgodę na planowane przystanki na przyszłej trasie przejazdu, ostatecznych ustaleń wymaga kwestia końcowego i początkowego przystanku w Wałbrzychu. Czy będzie to jak niegdyś Plac Grunwaldzki, duży węzeł komunikacyjny w centrum Wałbrzycha – okaże się wkrótce. - informuje rzecznik MPK w Świdnicy, Witold Tomkiewicz.
 
- Chcielibyśmy by  jeden z przystanków w Wałbrzychu znalazł  się przy nowo wyremontowanym dworcu kolejowym Wałbrzych Miasto – mówi Tomasz Kurzawa, prezes MPK Świdnica – tak by skomunikować świdniczan z jedynym pomiędzy Jelenią Górą a Wrocławiem przystankiem superszybkiej kolei. Taki jest pierwszy wymiar aglomeracyjnego transportu publicznego. Chcielibyśmy również  uruchomić  wspólny bilet aglomeracyjny i  zintegrować nasze  rozkłady jazdy. 
 
Cztery połączenia dziennie miałyby zapewnić niskopodłogowe autobusy obu miejskich przewoźników. Przywróci  to możliwość podróży wszystkim do tej pory wykluczonym: niepełnosprawnym, rodzicom z dziecięcymi wózkami czy osobom starszym o zmniejszonej sprawności.
 
- Jeśli popyt na przejazdy reaktywowaną linią będzie duży, na pewno uruchomione zostaną nowe kursy – zapewnia Kurzawa.

opr. kama
foto:


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno