Wybuch gazu w Świebodzicach - dwie osoby nie żyją, pod gruzami mogą być ludzie

Dwie osoby nie żyją, 4 trafiły już do szpitala, nie wiadomo ile jest pod gruzami - trwa akcja ratownicza po wybuchu gazu w kamienicy w Świebodzicach przy ulicy Krasickiego 28.  

Do wybuchu doszło około godziny dziewiątej. Jak twierdzą świadkowie, wybuch był tak silny, że w śródmieściu zadrżały szyby w oknach. 

- Niesamowity huk, walnęło jakby wybuchła bomba - mówi pani Irena, która była w czasie wybuchu na zakupach w rynku. 

W dwukondygnacyjnej kamienicy przy ulicy Krasickiego, nieopodal rynku zameldowanych było 17 osób - informuje rzecznik burmistrza Świebodzic, Agnieszka Bielawska-Pękala, ile osób przebywało w mieszkaniach podczas wybuchu - nie wiadomo. Spod gruzów wydobyto już 3 osoby i przewieziono do szpitala, jedna osoba wyszła spod gruzów o własnych siłach.  Ewakuowano mieszkańców sąsiednich budynków. Trwa akcja ratunkowa, na miejscu jest straż pożarna i policja. 

- Urochomiliśmy wszystkie ścieżki pomocowe, udostępniliśmy jadłodajnie, otwarty jest OPS gdzie są ciepłe posiłki i napoje. Przygotowujemy lokale zastępcze, zostaną udostępnione poszkadowanym - mówi burmistrz Świebodzic, Bogdan Kożuchowicz. 


aktualizacja 11:03
W tej chwili wyciągnięto kolejne dwie osoby spod gruzu, przewiezione zostaną karetką do szpitala. Spod gruzów wyciągnięto już sześć osób. 


aktualizacja 11:20
Na miejsce dojechali strazacy z Jeleniej Góry. Teren przeszukiwany jest z pasami. W drodze są ratownicy z Wrocławia. Na miejscu jest śmigłowiec  Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz karetki pogotowia. 

aktualizacja 11:46
Spod gruzów wydobyto 6 osób, dwie z nich nie żyją. Nie wiadomo ile jeszcze jest pod gruzami.  Trwa akcja ratownicza, bierze w niej udział 25 zstepów straży pożarnej, akcje prowadzą grupy poszukiwawczo-ratownicze z Wałbrzycha i Wrocławia.  Na miejscu jest kilka karetek pogotowia i śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Wszystko wskazuje na to, ze przyczyną zawalenia dwukondygnacyjnej kamienicy był wybuch gazu. 

aktualizacja 12:14
Spod gruzów wydobyto 6 osób, dwie niestety nie żyją. NIe ma kontaktu z nikim pod gruzami. Zameldowanych w budynku było 17 osób. Na godzine 14 zaplanowano konferencje prasową. 

  

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com


adm
foto K. Żarkowski / pt 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno