Cztery oferty na inżyniera kontraktu przy budowie obwodnicy zachodniej

Wpłynęły cztery oferty na inżyniera kontraktu czyli wykonawcę, który będzie bezpośrednio czuwać nad realizacją wszelkich prac związanych z budową obwodnicy zachodniej.

 
Budowę obwodnicy rozpoczęto jeszcze w latach 90-tych, ale nigdy jej nie dokończono. Mieszkańcy naszego miasta wciąż słyszeli tylko obietnice. Wreszcie, po latach, podpisana została ostateczna umowa na dofinansowanie części miejskiej w wysokości 300 mln zł oraz dofinansowanie odcinka pozamiejskiego w Szczawnie-Zdroju, teraz wreszcie mają ruszyć prace. To inwestycja kluczowa dla Wałbrzycha.  
 
Spośród ofert na inżyniera kontraktu budowy obwodnicy zachodniej wkrótce zostanie wybrana jedna.
 
- Wpłynęły cztery oferty, z tego dwie znacznie przekraczające nasz budżet i dwie w niewielkim stopniu przekraczające budżet. Na tym etapie nie mogę powiedzieć, czy oferty w 100% spełniają nasze wymagania, są one teraz badane - mówi zastępca dyrektora Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu Bogusław Rogiński.
 
Kiedy inżynier kontraktu zostanie wyłoniony?
 
- To sytuacja szczególnie skomplikowana. Dopiero kiedy wyłonimy inżyniera kontraktu, wówczas o wyniku powiadomimy Centralny Urząd Projektów Transportowych i dopiero po zatwierdzeniu przez nich będzie można podpisać umowę. Jest to przetarg unijny, więc wszystkie zasady są bardzo szczegółowo opisane. Na tym etapie trudno określić, może będzie to miesiąc, a może trzy – informuje Bogusław Rogiński. 
 
Jak zapowiadał prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, do końca roku ma zostać też wyłoniony główny wykonawca i wówczas rozpoczną się prace budowlane. 
 
W.Blicharz
foto:walbrzych24.com
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com.

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno