O Grzesiuku w Bibliotece

Stanisław Grzesiuk – warszawski bard i propagator kultury czerniakowskiej, stał się tematem prezentacji w Multimedialnej Filii Bibliotecznej Biblioteki Pod Atlantami na wałbrzyskim Podzamczu.

Stanisław Grzesiuk był mieszkańcem jednej z najbiedniejszych części Warszawy – Czerniakowa. Tworzył piosenki i nie rozstawał się ze swoją „bandżolą”. Swoje życie, które obfitowało również w dramaty takie, jak pobyt w obozie koncentracyjnym opisał w trzech książkach. 
 
- Stanisław Grzesiuk jest bardem Warszawy. Można by pomyśleć, że to jest kwestia lokalna, ale wbrew pozorom jest to osoba, która rozpropagowała kulturę czerniakowską. Dały mu sławę książki - „5 lat kacetu”, „Boso,ale w ostrogach” oraz „Na marginesie życia”. - mówi prowadzący spotkanie, Zbigniew Polak
 
Podczas prezentacji nie zabrakło anegdot i ciekawostek dotyczących „Chłopaka z Czerniakowa” 
 
- Jego prostolinijność, a zarazem to, że przeżył tragedię i dalej chodził z uśmiechem na ustach przez życie. Był człowiekiem towarzyskim i lgnął do ludzi. To co widział w Mauthausen, to była przerażająca rzecz. Dalej był prostodusznym człowiekiem, który grał ze swoją bandżolą. - mówi prowadzący spotkanie, Zbigniew Polak
 
pm
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno