Spacer historyczny po Starym Zdroju

Po raz kolejny wałbrzyszanie mieli okazję poznać historię swojego miasta. Rozpoczęła się trzecia edycja spacerów historycznych. W tym roku spacery rozpoczęły się od zwiedzania Starego Zdroju. 

- Wałbrzyszanie są głodni historii. Chcą poznawać przestrzeń, w której żyją. Spacery historyczne dają taką możliwość. To jest już trzecia edycja, organizowana przez Biuro Rewitalizacji i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta w Wałbrzychu. Z roku na rok jest nas coraz więcej, dodajemy nowe elementy do trasy. W tym roku zaczynamy Starym Zdrojem. - mówi Prezes Fundacji im. Księżnej Daisy Von Pless, Mateusz Mykytyszyn. 
 
Spacerowicze dowiedzieli się m.in. gdzie była siedziba loży masońskiej, zwiedzili Pałac Tielscha, przyjrzeli się zamkniętemu hotelowi Sudety, posłuchali historii o żelaznym górniku i dowiedzieli się gdzie mieszkali właściciele uzdrowiska.
 
- Niewiele osób wie, że Stary Zdrój to są dawne dobra rycerskie. Przechodziły z rąk do rąk wielu arystokratycznych rodów m.in. Von Waldau, Gellhornów. Najważniejszą rodziną dla tej miejscowości była rodzina Von Mutiusów, która wybudowała tutaj piękny klasycystyczny pałac. Dzisiaj jest tutaj zwykły budynek mieszkalny, który utracił swoje cechy stylowe. - mówi Prezes Fundacji im. Księżnej Daisy Von Pless, Mateusz Mykytyszyn.
 
Spacer zakończył się festynem pod nazwą „Święto ulicy Armii Krajowej”. Gdzie zarówno na najmłodszych i trochę starszych czekała moc atrakcji, koncerty, występy, gry i zabawy. 
 
 
pm
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno