Skrzyżowane Spojrzenia, czyli czym zachwycił Freiberg

Trzynastu artystów wyposażonych w aparaty odkrywało nieznane oblicze miasta Freiberg. Efektem ich pracy jest wystawa zdjęć, którą możemy oglądać w Starej Kopalni.

- Projekt polegał na tym, że we Freibergu spotkało się trzynastu fotografów, zaproszonych przez tamtejsze władze. Były to osoby pochodzące z miast partnerskich, zarówno z Niemiec jak i innych krajów, w tym trójka reprezentantów Wałbrzycha - mówi Paweł Ludwiczak, Kierownik działu wystaw i obsługi ekspozycji Starej Kopalni.
 
 
Wystawa, którą możemy oglądać w Klubie Montownia w Starej Kopalni ukazuje tylko część prac, które powstały podczas tego pleneru. Więcej zdjęć znalazło się w wydanym z tej okazji albumie. Zapytaliśmy uczestników projektu o ich wrażenia z pobytu we Freibergu i czy to miasto okazało się wdzięcznym obiektem do fotografowania?
 
- Byłam w tym mieście pierwszy raz. Zrobiło na mnie wrażenie. Nie było za duże ani za małe, dzięki czemu w krótkim czasie mogliśmy zapoznać się z jego topografią i znaleźć sobie ulubione miejsca. Czas był bardzo dobrze zorganizowany przez stronę niemiecką, mieliśmy zapewnione wstępy do różnych obiektów, na przykład do muzeum. Po wstępnym oprowadzeniu po mieście dostaliśmy wolny czas i każdy na własną rękę pracował w miejscu, które go urzekło - wspomina Joanna Chmielewska.
 
 
- Lubię fotografować architekturę, bramy ale urzekło mnie muzeum minerałów. Stamtąd niestety jest mało zdjęć bo było kiepskie oświetlenie a poza tym byliśmy za bardzo zachwyceni zbiorami. Znalazłam jednak też ciekawe uliczki i portale - mówi Joanna Kostrzewska.
 
Wystawa w Klubie Montownia w Starej Kopalni jest prezentowana po raz pierwszy poza granicami Niemiec.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno