Dni Wałbrzycha i Święto Miasta

Dni Wałbrzycha w tym roku będą połączone ze Świętem Miasta. Część rozrywkowa powróci do Starej Kopalni, natomiast nieco poważniejsze obchody odbędą się w auli PWSZ.

W ubiegłym roku zdecydowano o przeniesieniu terminu Dni Wałbrzycha z początku września na końcówkę maja. Rada miejska w ten sposób chciała podkreślić, że najważniejszą datą, którą powinno się w naszym mieście upamiętniać jest 28 maja, ponieważ w tym dniu 1945 roku Wałbrzych oficjalnie powrócił w granice Polski. W tym roku uroczystość z tej okazji odbędzie się w ramach Dni Wałbrzycha w piątek 25 maja w Auditorium Novum PWSZ.
 
- Wszyscy zaangażowani w bieżące życie samorządowe miasta spotykamy się z przedstawicielami wałbrzyskiej społeczności, z ludźmi kultury i sztuki, spotru i życia gospodarczego. Szczególnie zależy nam na tych, którzy swoją aktywnością, dorobkiem i pracą przyczyniają się do buowania pozytywnego wizerunku naszego miasta - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Dla osób spragnionych innych rozrywek bogaty program obchodów Dni Wałbrzycha przygotował Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Przypominamy, że po przerwie impreza powraca na teren Starej Kopalni.
 
- W tym roku do Wałbrzycha zaprosiliśmy Agnieszkę Chylińską, Kasię Kowalską i DJ Gromee. Na scenie nie może zabraknąć zdolnych wałbrzyszan, czyli laureatów konkursu Wałbrzych Ma Talent. Ponadto zaprezentuje się wałbrzysko-świdnicki team DJ-ów . Będzie Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych. Chcemy też promować uczniów Wałbrzyskiej Szkoły Talentów. Oprócz tego, co będzie działo się na scenie zapraszamy na zabawę w lunaparku, gdzie stawiamy trzynaści wypasionych urządzeń. W naszej kuchni polecamy przysmaki regionalne, dania z grilla, kołacze czy owoce w czekoladzie na patyku - wymienia dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury Jarosław Buzarewicz.
 
 
Atrakcje głównie dla najmłodszych przygotowują Muzeum Porcelany i Biblioteka pod Atlantami.
 
- Biblioteka tradycyjnie swoje warsztaty, zajęcia plastyczne i zabawy będzie przygotowywała wokół książki. Oczywiście wykorzystujemy temat bajek i legend wałbrzyskich. Chcemy też nauczyć wszystkich rapowania wierszy takich autorów jak Tuwim i Brzechwa. Tradycyjnie stawiamy kiermasz taniej książki, gdzie za przysłowiową złotówkę będziemy wystawiać naprawdę dobre zbiory, które są już zbędne w samej bibliotece - zaprasza dyrektor Biblioteki pod Atlantami Renata Nowicka.
 
 
Obecni na Dniach Wałbrzycha będą także motocykliści z wałbrzyskich klubów i stowarzyszeń. Miłośnici jednośladów będą przede wszystkim zachęcać do oddawania krwi, dając również osobiście dobry przykład. 
 
- Wałbrzyszanie będą mogli uczestniczyć w wielu konkurencjach i zabawach, które będziemy organizowali oraz przede wszystkim wspierać nas w zbiórce krwi. To jest nasz cel nadrzędny. Motocykliści są barwnymi ptakami ale przez wiele osób są też postrzegani jako robiący dużo hałasu. My chcemy pokazać, że robimy dużo dobrego i angażujemy się w fajne akcje - zachęcają Daniel Struciński i Ryszard Furmulak z wałbrzyskich klubów motocyklowych.
 
Obchody Święta Miasta i Dni Wałbrzycha zaplanowano na 25 i 26 maja. Szczegółowy plan wydarzeń znajdziecie na stronie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.
 
plr
foto: P.Tokarski
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno