Noc Muzeów

Wałbrzyskie Muzeum Porcelany dołączy po raz kolejny do ogólnopolskiej akcji „Noc Muzeów”. Jest to impreza polegająca na zwiedzaniu instytucji kultury wieczorową porą. 

- W najbliższą sobotę (19 maja) zaczynamy „Noc Muzeów”, jest to ogólnopolska impreza kulturalna. W Muzeum Porcelany w Wałbrzychu rozpoczynamy o godzinie 19:00. O 19:30 będzie zaprezentowany „Muzyczny Zegar”, jest program muzyczny przygotowany przez Filharmonię Sudecką. Jeżeli będzie pogoda, to będzie się odbywał na tarasie, jeżeli będzie padał to będzie w środku. - mówi Jadwiga Kornecka Cebula, kustosz działu ceramiki. 
 
 
W wałbrzyskim Muzeum Porcelany będzie można oglądać m.in. zegary, które są częścią wystawy czasowej. 
 
- Mamy nową wystawę „Era na Beckera”. Będzie oprowadzanie kuratorskie przez kolekcjonerów, właścicieli tych zegarów. Będzie to duża atrakcja. Od godziny 20:00 do godziny 24:00 w sali edukacyjnej zegarmistrz (Pan Piotr Rodak) będzie prowadził warsztaty zegarmistrzowskie. Będzie można zobaczyć, jak można naprawić stary zegar. - mówi Jadwiga Kornecka Cebula, kustosz działu ceramiki. 
 
pm
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno