Menu

Bajm i inne atrakcje na Dniach Boguszowa-Gorc

W zeszłym roku Kombi, teraz Beata Kozidrak i Bajm. Kolejna gwiazda polskiej sceny muzycznej uświetniła swoją obecnością Dni Boguszowa-Gorc. Wcześniej Boguszów gościł też Czerwone Gitary, Patrycję Markowską, Blue Cafe, Urszulę, Bratanki, De Mono i Andrzeja Piasecznego.

Bajm i inne atrakcje na Dniach Boguszowa-Gorc

Oprócz Beaty Kozidrak, w sobotę na scenie zaprezentował się także krakowski zespół Alergen z repertuarem najbardziej znanych utworów grupy Lady Pank. Z kolei w niedzielę dla mieszkańców zagrał zespół "Kiersi" z Radzionkowa i "Sekret", a swój program artystyczny przedstawił Zespół Pieśni i Tańca Mały Śląsk, Świąteczna Kapela i uczniowie boguszowskich szkół.

 


Tegoroczna edycja Dni Boguszowa-Gorc była szczególna z wielu powodów. Nie licząc występu gwiazdy wieczoru, festyn był okazją do uczczenia 15-lecia współpracy zawartej pomiędzy miastami partnerskimi - Dobrym Miastem z Warmii i Radzionkowem z Górnego Śląska. Są to także pierwsze Dni Boguszowa-Gorc, które otrzymały status imprezy masowej, a nie jak dotychczas, lokalnej imprezy artystyczno-rozrywkowej.

- Sobotę poświęciliśmy gwieździe wieczoru, a niedziela to jest właśnie dzień z miastami partnerskimi, na którym wystąpią lokalne zespoły. Chcemy świętować, chcemy pokazać mieszkańcom Boguszowa-Gorc nasz dorobek artystyczny. W ten sposób możemy najlepiej wywiązać się z tych porozumień, które zawarliśmy 15 lat temu. - mówi Waldemar Kujawa, burmistrz Boguszowa-Gorc.

 

 

 To już ósme Dni Boguszowa-Gorc, które zorganizowano na stadionie przy ulicy Kusocińskiego. Wcześniej odbywały się one na terenie rynku i w okolicach ratusza. Dla mieszkańców oddalonych dzielnic takich jak Kuźnice, Krakowskie Osiedle i Stary Lesieniec gmina zorganizowała darmowy transport .

- Ten stadion jest naprawdę wyśmienicie usytuowany. Mamy wspaniałe otoczenie. Zapewniamy darmowy transport dla osób, które więc nie są zmotoryzowane, albo też nie chcą korzystać z własnych środków trasportu, tak więc ma problemu żeby tutaj dotrzeć. Rynek to mała infrastruktura. Jego ścisła zabudowa nie pozwoliłaby pomieścić aż tyle atrakcji, jakie towarzyszą obchodom tego święta. - mówi Elżbieta Gajewska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

W przerwach między występami poszczególnych grup artystycznych, mieszkańcy mogli skorzystać z wielu atrakcji rozstawionych na terenie całego stadionu takich jak dmuchane wesołe miasteczko, skocznia, kule wodne, zagroda z kucykami i stoiska z rozmaitymi loteriami i potrawami.

 


 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
pz
foto: pz

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

boguszów gorce  |   boguszów-gorce  |   dni boguszowa-gorc  |   bajm  |   beata kozidrak  |   koncert  |   festyn  |   impreza  |   alergen  |   lady pank  |  

WOŚP zagra w Boguszowie-Gorcach (VIDEO)

Boguszów rozbudowuje monitoring miejski

Powiększyli pierwszy samorządowy żłobek w Boguszowie-Gorcach

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij