Najlepsi kardiolodzy zmierzają do Wałbrzycha

Choroby układu krążenia stanowią ponad połowę przyczyn zgonów w Polsce, dlatego bardzo duży nacisk jest kładziony na rozwój kardiologii. Wałbrzych już po raz szesnasty będzie gospodarzem ogólnopolskiej konferencji kardiologicznej w ramach Wałbrzyskiej Wiosny Naukowej 2018.

Niezdrowy tryb życia oraz geny to główne przyczyny powstawania schorzeń układu krążenia. Medycyna stara się jednak gonić za pędem cywilizacyjnym a lekarze wykonują z każdym rokiem coraz bardziej skomplikowane zabiegi. Kilkadziesiąt lat temu zawał oznaczał w większości przypadków śmierć a obecnie zaledwie kilka procent najcięższych przypadków kończy się zgonem. Dużą rolę odgrywa w tym wymiana doświadczeń między lekarzami z różnych ośrodków medycznych, zarówno w Polsce jak i na świecie. Zdaniem Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja Polska jest w europejskiej czołówce jeśli chodzi o leczenie kardiologiczne ale postęp wymaga ciągłego rozwoju i między innymi temu służą organizowane w Zamku Książ konferencje.
 
- Prelegentami będą absolutnie najlepso fachowcy w dziedzinie kardiologii i kardiochirurgii z Polski a także lekarz pochodzący z Wałbrzycha, z naszego szpitala, który jest obecnie kardiochirurgiem w Stanach Zjednoczonych. Będziemy mówić o postępie technologicznym i nowych rozwiązaniach, które w błyskawicznym tempie wchodzą również do naszej medycyny - zapowiada Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Będzie mowa między innymi o elektroterapii, nowych rozrusznikach, pompach wszczepianych przy niewydolnościach serca czy nowych metodach leczenia pacjentów po zawałach. Sporo czasu poświęcone będzie technologiom telekomunikacyjnym i roli smartfonów, dzięki którym lekarze mogą na bieżąco monitorować stan pacjenta, nawet daleko poza szpitalem.
 
- Technologia, która weszła do życia razem ze smartfonem zmieniła wszystko, również medycynę w tym kardiologię. Nasz ośrodek jest jednym z trzech największych na Dolnym Śląsku i jednym z kilkunastu największych w Polsce. Leczymy rocznie tysiące chorych. Doświadczenia, które przywiozą profesorowie pomogą w budowaniu jeszcze większej wiedzy aby skuteczniej pomagać naszym pacjentom - mówi Roman Szełemej.
 
XVI Wałbrzyska Konferencja Kardiologiczna odbędzie się 25 maja w Zamku Książ. Start o godzinie 10:00.
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno