Teatr Dramatyczny na weekend
Najbliszy weekend w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym to trzy spektakle:  'MOBY DICK, czyli koniec demokracji w państwie wielorybów', Emigranci i czytanie „KU KLUX KLAN. Tu mieszka miłość”
 
 
 
 
 
 
 
MOBY DICK, czyli koniec demokracji w państwie wielorybów
/z inspiracji „Moby Dickiem czyli białym wielorybem” Hermana Melville’a, „Złowionym” Tadeusza Różewicza, „Zatoką delfinów” Louie Psihoyosa oraz sytuacją za oknem/
 
tekst: Jarosław Murawski
reżyseria i opracowanie tekstu: Maciej Podstawny
scenografia, kostiumy, światło: Mirek Kaczmarek
muzyka: Kamil Tuszyński
przygotowanie wokalne: Ewa Gądek
wideo: Amadeusz Nosal
asystent reżysera: Łukasz Zaleski
 
obsada: 
Angelika Cegielska, Sara Celler–Jezierska, Karolina Krawiec, Roksana Lewak, Irena Wójcik, Włodzimierz Dyła [g], Michał Kosela, Rafał Kosowski, Piotr Mokrzycki, Filip Perkowski, Dariusz Skowroński, Ryszard Węgrzyn
 
Pościg za białym wielorybem w „Szaniawskim”! 
Adaptacja klasycznej, XIX-wiecznej, amerykańskiej powieści o sile demokracji i o jej nadzwyczajnej kruchości. W czasie, gdy demony nacjonalizmów i tęsknota za rządami silnej ręki budzą się na całym świecie, opowieść o działającym na granicy obłędu kapitanie, który wszystkich zaczarował, naobiecywał, a  w obliczu katastrofy –  konfrontacji z wielkim wielorybem, prowadzi załogę na pewną śmierć – stała się niepokojąco aktualna.
O cenie osobistej zemsty, o siłach, których nie powinniśmy budzić, i o Naturze, zdolnej zatopić statki najodważniejszych wielorybników. Teatr politycznej opowieści, głos w obronie zagrożonych gatunków i panorama świata, pełna poezji, ironii, filozofii i grozy.
 
9 czerwca 2018 / sobota / godz. 19:00 / Duża Scena
10 czerwca 2018 / niedziela / godz. 18:00 / Duża Scena


 
EMIGRANCI 
tekst: Sławomir Mrożek / scenografia: Katarzyna Szukszta
 
W ramach Wolnej Sceny Inicjatyw Aktorskich: Czesław Skwarek, Michał Kosela 
 
Jedna z najsłynniejszych komedii Sławomira Mrożka wciąż zaskakująco aktualna w temacie emigracji.  Dwóch Polaków spotyka się gdzieś z dala od ojczyzny. Jeden inteligent, drugi chłoporobotnik. Skazani na siebie w ciasnej suterenie, mimowolnie stają się dla siebie najbliższymi ludźmi. Czy jednak znajdą wspólny język? Co okaże się silniejsze – społeczne różnice czy poczucie narodowej wspólnoty wśród obcych? Michał Kosela i Czesław Skwarek w porywających aktorsko portretach Polaków na emigracji. 
 
8 czerwca 2018 / godz. 19.00 / Scena Kameralna

 
CZYTANIE „KU KLUX KLAN. TU MIESZKA MIŁOŚĆ”
 
Reżyseria i adaptacja: Maciej Podstawny
Muzyka: Anna Stela
Teksty piosenek: Łukasz Zaleski
Obsada: Anna Stela, Piotr Mokrzycki, Rafał Kosowski
 
Dzięki wsparciu finansowemu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (w ramach programu Promocja czytelnictwa) wracają czytania reportaży w „Szaniawskim”! Na początek – wielki przebój Wydawnictwa CZARNE – KU KLUX KLAN. TU MIESZKA MIŁOŚĆ Katarzyny Surmiak-Domańskiej. Autorka, która spotkała się już z widzami w Wałbrzychu w 2015 roku, była gościem Krajowego Zjazdu Partii Rycerzy KKK z Arkansas, miała okazję więc przyjrzeć się Klanowi z bliska. Rozmawiała z Wielkimi Magami, Smokami i Kleagle’ami. Założyła biały kaptur, stanęła z nimi pod płonącym krzyżem. Dociekała, drążyła, próbując zrozumieć ich perspektywę. Świadectwem tej podróży w serce USA jest właśnie książka KU KLUX KLAN. TU MIESZKA MŁOŚĆ – nominowana do prestiżowych nagród – Nike i im. Beaty Pawlak.  Gościem pokazu będzie Magdalena Budzińska - szefowa redakcji Wydawnictwa CZARNE, która opowie o wielkiej popularności reportażu w Polsce, o jego historii i najciekawszych nowościach wydawniczych. 
 
7 czerwca 2018 / godz. 19.00 / Foyer / Wałbrzych / bilet za  złotówkę
19 czerwca 2018 Czytanie KU KLUX KLAN. TU MIESZKA MIŁOŚĆ prezentowane będzie w Poznaniu na MALTA Festival 2018

 
Rezerwacja biletów:
Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03); http://bilety.teatr.walbrzych.pl/

opr. adm
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno