Nie będzie parkingu przy ul. Grodzkiej

Nie będzie parkingu przy ulicy Grodzkiej na wałbrzyskim Podzamczu. Budowa miejsc parkingowych spotkała się ze sprzeciwem mieszkańców, którzy napisali do Spółdzielni petycję, pod którą podpisało się 400 osób.

Parking miał być jednym z  wielu, które powstają w największej dzielnicy Wałbrzycha. Nawieziono już nawet gruz do utwardzenia gruntu. Głównym argumentem mieszkańców przeciwko budowie parkingu była likwidacja  popularnego miejsca spotkań.
 
- Jest to miejscu gdzie dużo osób przebywa, trochę osób starszych, po drugiej stronie jest przedszkole, wobec tego mieszkańcy byli przeciwni. Ponieważ mieliśmy spotkanie z mieszkańcami, ustaliliśmy, że jeżeli rzeczywiście przedstawiają stanowisko większości my to uszanujemy i odstąpimy od budowy tych miejsc postojowych. - mówi prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze, Tadeusz Choczaj.
 
Kiedy zniknie gruz, który wciąż zalega w miejscu planowanej budowy?
 
- Ten gruz przewieziemy. Stopniowo mamy zacząć budowę miejsc postojowych przy ul . Kasztelańskiej, w dalszej perspektywie Fortecznej. Będziemy przewozić ten gruz. Postaramy się to zrobić w jak najszybszym czasie. - mówi prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze, Tadeusz Choczaj.
 
pm
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno