Jest brakujące 500 tys. zł. na wieżę na Trójgarbie

Urząd Marszałkowski przekaże 500 tysięcy złotych na budowę wieży na górze Trójgarb. -Obecnie trwa procedura przetargowa, nie mogę mówić o szczegółach – tłumaczy wójt gminy Czarny Bór Adam Górecki.

Wieża widokowa na Trójgarbie ma powstać dzięki współpracy gmin Czarny Bór, Stare Bogaczowice i Szczawno-Zdrój. Jej budowa jest elementem zadania "Ochrona i udostępnianie zasobów przyrodniczych". W ramach projektu wokół Trójgarbu i w okolicy Chełmca powstaną szlaki przyjazne turystom, wyposażone we wiaty, stoliki z ławkami, tablice informacyjne, kierunkowskazy, stojaki na rowery i kosze na śmieci. 
 
Pierwotnie zakładano, że budowa ma kosztować około milion złotych. Podczas przetargu wpłynęła jednak tylko jedna oferta, ale zbyt droga. Teraz brakujące środki ma przekazać Urząd Marszałkowski.
 
- Zwiększono nam środki o 500 tysięcy złotych. 30 maja, jako lider projektu podpisałem umowę w Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej. Nie chciałabym mówić o szczegółach, dlatego że procedura przetargowa trwa i sprawdzamy teraz dokumentację - wójt gminy Czarny Bór Adam Górecki.
 
W.Blicharz
foto:walbrzych24.com/ użyczone gmina Czarny Bór
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno