Finał akcji Z Książką Na Walizkach

Pisarze chętni odpowiadać na pytania, stoiska z książkami dla dzieci i moc atrakcji dla młodych czytelników, to finał akcji z Książką Na Walizkach, która odbyła się w wałbrzyskim rynku. 

- Bardzo się cieszymy, że czytają przede wszystkim dorośli, przekazując tradycję swoim dzieciom. Dzieci trzeba po prostu zachęcać do czytania, stąd tego typu imprezy. Zawsze po takich imprezach zapisuje się do nas więcej czytelników. Jakbym miała podsumować, to czytelnictwo może nie kwitnie, ale rośnie w siłę. - mówi dyrektor Biblioteki Pod Atlantami, Renata Nowicka.
 
„Z Książką Na Walizkach” to akcja mająca na celu promowanie czytelnictwa w  bibliotekach na terenie całego kraju. Skierowana głównie do dzieci, które mają okazję poznać autorów swoich ulubionych książek. 
 
- Po raz pierwszy biorę udział w akcji „Z Książką Na Walizkach”. Bardzo się cieszę, że mogę być uczestnikiem. Ta akcja ma finał w Wałbrzychu, ale oczywiście wcześniej spotykaliśmy się z czytelnikami na terenie całego Dolnego Śląska. Mam nadzieję, że rzeczywiście dzieci, które przyszły na spotkania będą czytać książki i będą pamiętać, że spotkały się z pisarzami z całej Polski. - mówi pisarka,  Magdalena Zarębska.
 
- Po raz pierwszy biorę udział w w akcji „Z Książką na Walizkach”. Jest to doskonałe doświadczenie. Bardzo miło było spotkać się z czytelnikami we wszystkich bibliotekach jakie odwiedziłam. Myślę, że jest to rewelacyjna akcja. Mam nadzieję, że będzie kontynuowana i będzie zataczać coraz szersze kręgi. - mówi pisarka, Emilia Kiereś. 
 
 
pm
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno