'Nie piję nie biorę, nie palę'

„Nie biorę, nie piję nie palę” - konkurs na etiudę teatralną o walce z uzależnieniami wygrali uczniowie Państwowej Szkoły Podstawowej Nr 28 w Wałbrzychu. Konkurs został ogłoszony przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. 

- Dział Profilaktyki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu po raz kolejny ogłosił dla wałbrzyskich szkół konkurs pod nazwą „Nie biorę, nie piję nie palę” na etiudy teatralne, których celem było przedstawienie szkodliwości używania substancji psychoaktywnych i tym samym promocja zdrowego stylu życia. - mówi kierownik działu profilaktyki uzależnień MOPS, Agnieszka Maltz.
 
- Ułożyłyśmy specjalnie spektakl pod małe dzieci i pojawiła się postać starszego brata, który bierze, a dzieci uczą się w tej sztuce reagować na takie zachowania. - mówi opiekun grupy, Edyta Wichowska.
 
 
- Uczą się asertywności, że warto odmawiać. Nie dać się namówić do złych rzeczy, treści przekazane w formie śpiewanej, mówionej. Myślę, że dzieci podczas tego przedstawienia dobrze się bawiły i wszystko im zostało w głowie, co zostało powiedziane. - mówi opiekun grupy, Beata Nowak.
 
Uczniowie z pomocą opiekunów przygotowali stroje i zaangażowali się w przygotowanie spektaklu. 
 
- Było trochę przygotowań, trzeba było przygotować kostiumy. Było trochę trudno, ale daliśmy radę. Dowiedzieliśmy się wiele o aktorstwie. Było naprawdę fajnie. Panie nam pomagały. Ćwiczyliśmy nawet w domu. - mówią uczniowie PSP Nr 28.
 
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno