Rewizyta urzędników z Brukseli

W marcu prezydent Roman Szełemej i delegacja samorządowców odwiedzili Brukselę. Teraz urzędnicy z Parlamentu Europejskiego przyjadą do Wałbrzycha z rewizytą i będą zapoznawać się z projektem Sudety 2030.

 
Spotkanie w siedzibie Komisji Europejskiej w Brukseli dotyczyło inicjatywy „Sudety 2030”. Jak wielokrotnie podkreślał prezydent Wałbrzycha, Dolny Śląsk nie rozwija się równomiernie, a dystans ekonomiczny i społeczny między mieszkańcami choćby Wrocławia i Wałbrzycha to ciągle przepaść.  Czas to zmienić.
 
-19 czerwca przyjedzie do Wałbrzycha delegacja z Komisji Europejskiej po to, by zapoznać się z inicjatywą Sudety 2030. Będzie to kolejny etap przedstawiania naszej inicjatywy, wyzwań, problemów i różnego rodzaju możliwości współpracy, również związanej z finansowaniem naszych projektów, na które nie możemy sobie pozwolić, chodzi m.in. o rewitalizację, poprawienie jakości powietrza czy rewitalizację systemu kolei - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Spotkanie odbędzie się w Starej Kopalni. Jakie oczekiwania w związku z wizytą brukselskich urzędników ma prezydent Wałbrzycha?
 
- Proces opracowywania ram współpracy, również finansowej, trwa bardzo długo. Wspomnę tylko, że budżet Komisji Europejskiej na lata 2020-2027 dopiero teraz się kształtuje - wyjaśnia Roman Szełemej.
 
Zdaniem prezydenta Romana Szełemeja, południe Dolnego Śląska nie miało szans rozwinąć się tak, jak choćby Wrocław i teraz, własnym wysiłkiem nie jest w stanie nadrobić straconych lat. Potrzebny jest zewnętrzny impuls, który pomoże w wyrównaniu szans gospodarczych i ekonomicznych na terenie całego województwa dolnośląskiego.
 
W.Blicharz
foto:arch
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com.
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno