Enduro zdobywa Hałdę

Blisko 200 zawodników i zawodniczek z całej Polski ścigać się będzie na Hałdzie „Wiesław” podczas podwójnych rund Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Rajdach Enduro, które zaplanowane są w dniach 15-17 czerwca 2018.

Zawody organizowane przez Stowarzyszenie Motochełmiec Wałbrzych dają możliwość rywalizacji na niezwykle wymagającej trasie motocyklom i quadom, a do udziału w nich zgłosić się mogą zarówno zawodnicy z licencjami, jak i amatorzy.
 
Zawody na Hałdzie „Wiesław” rozegrane zostaną z podziałem na klasy dla motocykli i quadów zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Motorowego. Ponadto formuła enduro-sprint, dopuszcza start motocykli terenowych nie posiadających rejestracji i zawodników nie posiadających prawa jazdy. Lista zgłoszeń zostanie zamknięta w sobotę 9 czerwca 2018.
 
- Hałda „Wiesław” to miejsce, które od ponad 15 lat słynie w kraju z kultowej trasy enduro. Wyjątkowa konfiguracja kopalnianego nasypu daje możliwość organizowania jednocześnie zawodów o różnym stopniu trudności, dlatego do uczestnictwa w III i IV rundzie Mistrzostw Polski oraz  III i IV rundzie Pucharu Polski Enduro zaprosić możemy zarówno profesjonalistów jak i amatorów. Spodziewamy się imponującej frekwencji, gdyż Wałbrzych to miejsce naprawdę lubiane przez zawodników. Jako organizatorzy, gwarantujemy wymagającą trasę dla uczestników i widowiskową dla publiczności  – mówi Stanisław Radwański, prezes Stowarzyszenia Motochełmiec Wałbrzych i uczestnik prestiżowego Rajdu Dakar.
 
Bazą zawodów, które ruszą w sobotę, 15 czerwca 2018 i potrwają dwa dni, będzie Stadion Sportowy "Victoria" w wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin. To tam usytuowane będą biuro rajdu oraz stanowiska serwisowe zawodników, czyli tzw. paddock. Stamtąd uczestnicy wyruszać będą na zapętloną trasę liczącą ok. 25 km wraz z próbami. Podczas każdej z rund, w zależności od klasy, do pokonania będzie odpowiednio od 2 do 5 pętli. Najkrótszą trasę przygotowano dla klasy Junior 85, w której zgrupowani są zawodnicy, którzy ukończyli 12 lat i startują motocyklami o pojemności silnika do 85 ccm. Najdłuższą pokonają z kolei motocykliści z klas E1, E2/E3, Junior oraz Masters. Zawodnicy na quadach, klasyfikowani w ATV Open  pierwszego dnia przejadą 4, a drugiego 3 pętle.
 
W sobotę rano wszyscy uczestnicy stawić się muszą o godz. 9:30 na odprawie. Start pierwszej części rajdu zaplanowano o godz. 11:00 ze stadionu przy ul. Sportowej 10. Drugi etap, rozgrywany w niedzielę rozpocznie się już o godz. 8:30. Finał zaplanowany jest natomiast ok. godz. 16:00.
 
Dodatkową atrakcją dla publiczności, usytuowaną na stadionie na Sobięcinie, będzie wystawa repliki Stara 266, którym Rajd Dakar w 1988 roku pokonywał Jerzy Mazur – utytułowany zawodnik i założyciel Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych w Wałbrzychu.
 
 
opr. plr
foto: użyczone
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com.

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno