Miasteczko Dzieci w Starych Bogaczowicach

Gminne Centrum Biblioteczno – Kulturalne w Starych Bogaczowicach realizuje projekt pt. „Miasteczko dzieci" dofinansowany w ramach tegorocznej edycji Funduszu Toyoty. 

W swojej koncepcji zadanie zakłada renowację istniejącego miejsca do zabaw dla dzieci, a także rolę edukacyjną. Od kwietnia najmłodsi mieszkańcy gminy spotykają się z różnymi pracownikami i poznają podstawowe zawody: lekarz, sprzedawca, nauczyciel, policjant czy pracownik fabryki.
 
Głównym celem zadania jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z terenów wiejskich, stworzenie bezpiecznego, nowoczesnego miejsca do zabaw, wzrost świadomości na temat bezpieczeństwa, integracja mieszkańców. W czasie trwania projektu zorganizowano już 2 spotkania: ze strażakami i lekarzem. Dzieci podczas spotkań mają możliwość poznania ciekawych zawód oraz akcesoriów ściśle związanych z wykonywaniem zawodu. 
 
Już w najbliższy czwartek odbędzie się spotkanie dla przedszkolaków z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. 
Realizacja zadania wpłynie pozytywnie na wzrost edukacji w tym zakresie i zachęcenie dzieci już od najmłodszych lat do wyboru wymarzonego zawodu i kształcenia się w jego kierunku. Pod koniec spotkań czyli w maju zostanie ogłoszony konkurs plastyczny „Mój wymarzony zawód", z którego zostanie stworzona wystawa prac, którą organizatorzy zaprezentują podczas Wielkiego Otwarcia „Miasteczka dzieci". 
 
 
info i foto: użyczone
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno