Biskupi w Wałbrzychu

To już pewne - w czerwcu przyszłego roku Plenarne Zebranie Konferencji Episkopatu Polski odbędzie się w Wałbrzychu. Biskupi zajmą się sprawami teologicznymi, ale zwiedzą też Wałbrzych.

 
Podczas tego typu spotkań biskupi omawiają aktualne tematy i problemy kościoła. Jak przyznał biskup świdnicki Ignacy Dec, to, że Plenarne Zebranie Konferencji Episkopatu Polski odbędzie się w Wałbrzychu, to dla naszego miasta spore wyróżnienie. 
 
- Plenarne Zebranie Konferencji Episkopatu Polski odbędzie się w Wałbrzychu i w Świdnicy. Jeszcze nie mamy konkretnego programu, ale wiemy, że pobyt biskupów polskich potrwa tutaj 3 dni. To dla nas wielkie wyróżnienie, ale i wyzwanie byśmy biskupów godnie przyjęli - mówi biskup świdnicki Ignacy Dec.
 
Nadrzędnym celem spotkania będą kwestie teologiczne, ale jak przyznał biskup Dec, goście będą mieli też okazję, by zapoznać się z atrakcjami Wałbrzycha i okolic. 
 
- Najważniejszym punktem będą obrady, mamy do omówienia problemy kościelne dotyczące całego kraju, ale będzie też czas na zapoznanie się z bogactwem tego regionu, którym warto się pochwalić - wyjaśnia biskup Ignacy Dec.
 
Plenarne Zebranie Konferencji Episkopatu Polski potrwa od 13 do 15 czerwca przyszłego roku. 

 

W.Blicharz

foto:P.Tokarski

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com.
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno