Żołnierze będą stacjonować w Areszcie Śledczym w Wałbrzychu

Areszt Śledczy w Wałbrzychu jest jednym z miejsc, w których mógłby stacjonować batalion Wojsk Obrony Terytorialnej Sił Zbrojnych RP.  - Zabiegam o to i staram się zachęcić do zlokalizowania tutaj jednostki - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

 
Wałbrzych odwiedziła już grupa rekonesansowa Wojsk Obrony Terytorialnej Dowództwa Generalnego Wojska Polskiego. Decyzja nie została jednak jeszcze podjęta. 
 
- Grupa rekonesansowa ciągle rozważa różne lokalizacje, analiza trwa i nie została jeszcze podjęta decyzja czy jakakolwiek jednostka będzie w Wałbrzychu. Zabiegam o to i staram się zachęcić do zlokalizowania tutaj jednostki - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Zdaniem prezydenta Wałbrzycha, nasze miasto zyskałoby na stacjonowaniu tutaj batalionu. 
 
- Chodzi głównie o potrzeby społeczne, takie jak zabezpieczenie miasta w czasie klęsk żywiołowych, pożarów czy innych sytuacji, które wymagają wsparcia służb mundurowych – tłumaczy prezydent Wałbrzycha. 
 
Nie wiadomo jeszcze czy Areszt Śledczy w Wałbrzychu spełni oczekiwania grupy rekonesansowej, ani kiedy zapadnie decyzja co do ewentualnego stacjonowania tutaj batalionu.
 
W.Blicharz
foto:archiwum
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno