Klasa A: Górnicy bezlitośni dla Czarnych (FOTO)

Derby Wałbrzycha pomiędzy Czarnymi a Górnikiem Nowe Miasto zakończyły się niespodziewanie wysoką wygraną gości aż 5:0. Pierwsza, zakończona wynikiem 0:1 wyrównana połowa,  zwiastowała dużo emocji, ale po przerwie niezwykle skuteczni biało-niebiescy nie pozostawili żadnych złudzeń gospodarzom i trafiając jeszcze czterokrotnie do siatki pewnie zwyciężyli.

Wyświetl galerię 1/40
W początkowej fazie meczu przewagę w posiadaniu piłki mieli Czarni, ale nie byli w stanie oddać groźnego strzału, natomiast goście próbowali swojego szczęścia przy stałych fragmentach gry. W 16 minucie Patryk Rosiński dośrodkował z rzutu rożnego, ale główka Łukasza Steca była minimalnie niecelna. Trzy minuty później Bartosz Woźniak uderzył z rzutu wolnego z około 20 metrów, a piłka po rękach Radosława Brzezińskiego wpadła do siatki i było 0:1. Również Czarni mogli zdobyć gola po stałym fragmencie – w 28 minucie Krzysztof Janiak dośrodkował z rzutu wolnego na długi słupek, a Mateusz Mudzin strzelił głową tuż obok bramki. W 32 minucie Janiak sam spróbował szczęścia uderzając z wolnego z 25 metrów, ale dobrze ustawiony Kamil Jankowski odbił futbolówkę i uprzedził próbującego pośpieszyć z dobitką Łukasza Misiaka. W 37 minucie okazję mieli Górnicy, gdy Mariusz Fedycki przejął piłkę na 25 metrze, wpadł w pole karne i strzelił w krótki róg, ale udaną interwencją popisał się Brzeziński. W końcówce dwa razy przed szansą stawali jeszcze Czarni, ale najpierw Patryk Konsewicz przegrał pojedynek sam na sam z Jankowskim, a chwilę później po uderzeniu nożycami Mateusza Kasprzyka futbolówka trafiła w słupek. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Górnika 1:0.

Po przerwie Czarni ruszyli do ataku i gola mógł zdobyć Kamil Szarek, jednak jego strzał sprzed pola karnego obronił Jankowski. W odpowiedzi w 50 minucie Fedycki zagrał w tempo do Sebastiana Misiułajtysa, a ten w sytuacji sam na sam nie miał problemów z pokonaniem Brzezińskiego. W 63 minucie akcja przeniosła się na drugą stronę boiska i w zamieszaniu w polu karnym Jakub Nowicki uderzył sytuacyjnie, a piłka trafiła w słupek. Cztery minutę później było już praktycznie po meczu – Michał Kulik zagrał w „16” do Patryka Rosińskiego, a ten strzałem po długim roku podwyższył na 3:0. W 68 minucie Konsewicz zagrał na wolne pole do Kasprzyka, ten wyprzedzając wychodzącego z bramki Jankowskiego trącił futbolówkę, jednak tuż przed linią bramkową Piotr Bąkiewicz wyjaśnił sytuację. W 80 minucie przed szansą stanął Kulik, ale w sytuacji sam na sam lepszy okazał się Brzeziński broniąc nogą strzał zawodnika gości. Chwilę później tym razem Łukasz Misiułajtys stanął oko w oko z bramkarzem Czarnych i jeszcze raz Brzeziński popisał się skuteczną interwencją. W ostatnich minutach meczu zespół z Nowego Miasta dopiął jednak swego. Najpierw w 88 minucie Rosiński sfinalizował indywidualną akcję precyzyjnym strzałem z 16 metrów, a wynik ustalił Mateusz Małek kończąc uderzeniem po długim rogu kontratak swojej drużyny. Więcej się już w tym spotkaniu nie wydarzyło i to Górnik Nowe Miasto mógł świętować zasłużone zwycięstwo.

Klasa A
XXV kolejka
Czarni Wałbrzych – Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 0:5 (0:1)
Bramki: 0:1 Bartosz Woźniak (19), 0:2 Sebastian Misiułajtys (50), 0:3 Patryk Rosiński (67), 0:4 Patryk Rosiński (88), 0:5 Mateusz Małek (90+3)
Czarni: Radosław Brzeziński, Przemysław Rudnicki (80 Maciej Płoński), Mateusz Mudzin, Wojciech Kumor, Jakub Nowicki, Kamil Szarek, Sebastian Cupiał (80 Mateusz Marosz), Krzysztof Janiak (78 Tadeusz Chodacki), Łukasz Misiak (56 Grzegorz Wroczyński), Mateusz Kasprzyk, Patryk Konsewicz. Trener: Marek Żamojcin
Górnik: Kamil Jankowski, Łukasz Stec, Sebastian Kasperek (62 Michał Kulik), Łukasz Misiułajtys, Tomasz Szydłowski, Bartosz Woźniak (86 Sebastian Raciniewski), Damian Misiak (84 Mateusz Małek), Sebastian Misiułajtys, Patryk Rosiński, Mariusz Fedycki (72 Bartosz Polak), Piotr Bąkiewicz. Trener: Sebastian Raciniewski

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com