Szczęśliwy finał poszukiwań 72-letniej wałbrzyszanki
Kilka godzin trwały poszukiwania mieszkanki Wałbrzycha, która udała się na jeden z cmentarzy. Kobieta na cmantarz nie trafiła, nie wróciłą też do domu. Zaginioną kobietę odnaleziono, była przytomna ale bardzo osłabiona.
 
 
 
72-latka w niedzielę około godziny 8:30 wyszła z domu i pojechała autobusem w kierunku cmentarza przy ul. Żeromskiego. Na cmentarz jednak nie dotarła, gdy nie wróciła do domu zaniepokojony mąż poinformował policję.

Wałbrzyscy funkcjonariusze podczas kontaktu telefonicznego z kobietą ustalili, że czuje się bardzo źle i nie jest w stanie opisać miejsca, w którym się znajduje. W tym momencie mundurowi wiedzieli już, że ważna jest każda minuta, dlatego poprosili o pomoc goprowców dysponujących quadami oraz psem tropiącym.
 
Poszukiwania prowadzone były w rejonie dzielnic Stary Zdrój i Biały Kamień. Mundurowi przeczesywali krok po kroku m.in. łąki oraz kompleks leśny pomiędzy ul. Ludową, Żeromskiego oraz Starachowicką. W końcu około godziny 19:00 pies  Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego podjął trop. Udało się. Przytomna, ale osłabiona i odwodniona wałbrzyszanka została odnaleziona przez ratowników, którzy udzielili kobiecie pierwszej pomocy i wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, który przewiózł kobietę do szpitala.

opr. kama
foto: KMP Wałbrzych

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno