Dwie nagrody dla gry z Wałbrzycha

Pierwszy duży sukces gry komputerowej, która powstaje w Wałbrzychu. Produkcja Tomasza Góry pt. 8874 zgarnęła dwie nagrody podczas imprezy Pixel Heaven w Warszawie.

Pixel Heaven to festiwal, podczas którego spotykają się entuzjaści starych gier oraz twórcy nowych produkcji niezależnych. Organizowany jest przez magazyn Pixel, czyli dawny Secret Service - jedno z pierwszych pism o tematyce gier komputerowych w Polsce. Festiwalowi towarzyszy konkurs, w którym udział biorą twórcy gier niezależnych. Swoje demo zgłosił Tomasz Góra, twórca gry 8874.
 
- Udało nam się dostać do finałowej czternastki spośród 129 zgłoszeń z całego świata. Zostaliśmy zaproszeni do prezentacji gry na imprezie i wzięcia udziały w finałach konkursu. Udało nam się zdobyć dwie nagrody. Pierwsza to "Rookie of the year" czyli debiut roku. Jesteśmy początkującym studiem, to nasza pierwsza gra i bardzo się cieszymy. Dostaliśmy też nagrodę publiczności. To głównie zasługa wałbrzyszan i mieszkańców regionu, którzy na nas głosowali. Jestem za to bardzo wdzięczny i przyznaję, że to wygrana raczej Wałbrzycha niż nasza - mówi Tomasz Góra.
 
Sama gra jest nadal w fazie produkcji. Na targach udało się zaprezentować grywalne demo i dzieki temu twórcy zebrali cenne uwagi zarówno od graczy jak i innych producentów.
 
- Teraz musimy dużo rzeczy udoskonalić. Po raz pierwszy widzielismy jak grała w nią większa ilość osób. Zauważyliśmy na przykład, że gracze mają czasem problemy z tym, gdzie mają iść. Robimy jednak postępy, planujemy wydać grę jeszcze w tym roku. Zostało niewiele czasu ale chcemy to zrobić jak najlepiej - zapewnia Tomasz Góra.
 
Nagrody dodały twórcom skrzydeł. Po sukcesie gry na tym etapie pozostaje tylko czekać na ostateczny rezultat. Przypominamy, że akcja gry toczy się w okolicach Wałbrzycha a środowisko budowane jest za pomocą zdjęć znanych miejsc i obiektów.
 
Więcej o historii powstawania gry 8874 przeczytacie pod poniższymi linkami:
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno