Menu

IV Ekopiknik w Parku Sobieskiego

Sobota w wałbrzyskim Parku im. Sobieskiego upłynęła pod znakiem ekologii i dobrej zabawy. Zielone serce miasta, jakim jest park, tętniło życiem.

IV Ekopiknik w Parku Sobieskiego
Ekologia, ruch, sport, zdrowy tryb życia idą w parze, dlatego zaczęliśmy IV Ekologiczny Piknik Rodzinny od rozgrzewki z FitnessWorld, w której najchętniej uczestniczyli najmłodsi. Chwilę później przyszła pora na pierwsze konkursy, takie jak tworzenie kreacji z pozornych odpadów (połączone z pokazem mody), konkurs wokalny – temat przewodni piosenka ekologiczna, budowanie ekopojazdów itp. Były też quizy dotyczące zdrowego żywienia, ekologicznych/racjonalnych zakupów, segregowania odpadów. Sprawdzaliśmy również kondycję fizyczną uczestników w konkurencjach sportowych oraz w zielonym biegu na czas.
 
 
Główny konkurs, w którym nagrodą był rower, składał się z dwóch etapów. W pierwszym, uczestnicy zdobywali pieczątki na stoiskach Partnerów: Toyota Motor Manufacturing Poland, Toyota Tsusho Europe, Toyota Nowakowski, POLST, PSB PAGAZ, Viessmann – 1 InLand, Decathlon, FitnessWorld oraz w ekologicznym i edukacyjnym autobusie. Następnie prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej oraz Grzegorz Górski Kierownik ds. Korporacyjnych Toyota Motor Manufacturing Poland wylosowali trzy osoby spośród wszystkich zgłoszeń. Na nie czekał quizy, z jak się okazało, trudnymi pytaniami. Zwyciężczynie – mama z córką – wygrały główną nagrodę.
 
 
Jeszcze przed wręczeniem nagrody prezydent Roman Szełemej zauważył, że hasło „Zielone Miasto Wałbrzych” to nie tylko odwołanie do położenia, do miejskiej zieleni, której – nota bene – niejedno miasto mogłoby pozazdrościć. To przede wszystkim dążenie, aby Wałbrzych był miastem ekologicznym z czystym powietrzem, chroniącym środowisko naturalne. Grzegorz Górski dodał, że fabryka TMMP wpisuje się w cele Wałbrzycha, ponieważ jednym z założeń jat, aby po 2050 roku nie emitowała CO2, a zatem była w pełni ekologiczną.
 
Gwiazdą pikniku była charyzmatyczna grupa bębniarzy z poznania czyli Drum Work. Najpierw posłuchaliśmy energetycznych rytmów, a później sami mogliśmy spróbować swoich sił w czasie warsztatów bębniarskich. Z muzycznych atrakcji ponadto, na zakończenie koncert cover’ów z serii „znane i lubiane” w wykonaniu Natalii Kłapińskiej oraz Karoliny Zakrzewskiej.
 
 
 
Przez cały czas trwania pikniku mogliśmy brać udział w wielu rozmaitych warsztatach, m.in.: tworzenia zabawek z pozornych odpadów, kulinarnych, tworzenia drobnych i praktycznych prezentów czy kosmetycznych – wykonywaliśmy ekologiczne i musujące kule do kąpieli. 
 
Następna edycja, już piąta, Ekologicznego Pikniku Rodzinnego za rok. Ponownie zapraszamy do Parku Sobieskiego w Wałbrzychu.
 
opr. plr
foto: użyczone/ekopraktyczni.pl
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

piknik  |   park sobieskiego  |   ekologia  |   eko  |   rodzina  |   zabawa  |  

Wieża rośnie jak na drożdżach (FOTO)

Posprzątali Niedźwiadki (FOTO)

Podglądamy budowę wieży widokowej w Parku Sobieskiego (FOTO/VIDEO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij