Pniówek Pawłowice Śląskie - Górnik Wałbrzych 0:3
To już niemal tradycja, iż pod wodzą Roberta Bubnowicza piłkarze Górnika mają spokojne, a zarazem wesołe święta wielkanocne. Nie inaczej będzie i w tym roku, a to za sprawą niespodziewanej, ale jak najbardziej zasłużonej wygranej wałbrzyszan na wyjeździe z Pniówkiem Pawłowice Śląskie 3:0.
Sobotni mecz rozpoczął się od szybko zdobytej bramki przyjezdnych. - Zaskoczyliśmy rywali agresywną i wysoką grą, co już w 4 minucie przyniosło efekt -, powiedział trener Bubnowicz. Piłkę na połowie miejscowych przejął Dominik Bronisławski, który następnie popisał się pięknym uderzeniem z woleja z 16 metrów i futbolówka znalazła drogę do siatki. W kolejnych fragmentach wałbrzyszanie w niczym nie ustępowali znacznie wyżej notowanej ekipie Pniówka. - To może nie był najlepszy w naszym wykonaniu mecz w tym roku, ale na pewno najmądrzejszy, bo w pełni zrealizowaliśmy przedmeczowe założenia taktyczne -, tłumaczył szkoleniowiec gości. Do przerwy mimo kilku okazji przeciwnika utrzymało się skromne prowadzenie Górnika.

W drugiej połowie gospodarze nastawili się na atak, podczas gdy nasi skupili się na kontrach. I to właśnie po jednym z takich szybkich wypadów przyjezdni w 56 minucie podwyższyli wynik. Akcję prawą flanką zainicjował Bronisławski, który następnie dorzucił do Sebastiana Surmaja. Jego uderzenie głową golkiper Pniówka zdołał co prawda obronić, ale dobitka pomocnika Górnika okazała się już celna. W końcówce wałbrzyszanie w pięknym stylu wypunktowali bezradnych momentami rywali. W 81 po rzucie rożnym Kamila Sadowskiego gospodarze przenieśli futbolówkę poza linię końcową i sędzia nakazał rozpoczęcie gry z prawego narożnika boiska. Tym razem do piłki podszedł Marcin Morawski, który idealnie dograł na głowę Sadowskiego, a ten celnym strzałem ustalił zdecydowaną wygraną Górnika.

Niestety, mimo zwycięstwa trenerzy naszej drużyny mają pewne powody do niepokoju. - W samej końcówce żółtą kartkę obejrzał Bartosz Tyktor, który tym samym nie zagra za tydzień z rezerwami Górnika Zabrze. Nie wiemy również, co będzie z Damianem Jaroszewskim, który był dzisiaj bardzo mocnym punktem naszej drużyny, ale po spotkaniu narzekał na ból w kolanie -, dodał Bubnowicz.

III liga
XXII kolejka
Pniówek Pawłowice Śląskie – Górnik Wałbrzych 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Dominik Bronisławski (4), 0:2 Sebastian Surmaj (56), 0:3 Kamil Sadowski (81)
Górnik: Jaroszewski, Tytman, Michalak, Tyktor, Krzymiński, Surmaj, Morawski, Rytko, Popowicz, Sadowski (84 Młodziński), Bronisławski. Trenerzy: Robert Bubnowicz oraz Marcin Morawski

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com