Letnie warsztaty w Starej Kopalni

Stara Kopalnia przygotowała bogatą ofertę na wakacje. Większość propozycji dedykowana jest dla grup od 12 do 30 osób. W tygodniowych warsztatach Młody Mistrz Ceramiki może wziąć udział każdy.

Zajęcia potrwają od 23 czerwca do 31 sierpnia, by skorzystać z warsztatów, konieczne są wcześniejsze zapisy. Do wyboru jest kilka grupowych zajęć tematycznych: Legendy podziemi, Zielona kopalnia – kwiat paproci, Na tropie skarbu, Pierwsza szychta i Młody Mistrz Ceramiki.
 
Legendy podziemi to zajęcia, podczas których uczestnicy zostaną wprowadzeni w świat legend i opowiadań górniczych, a także będą rozwiązywać zadania w górniczym labiryncie. Podczas zajęć Zielona kopalnia – kwiat paproci dzieci wyruszą na pobliską hałdę, zbiorą rośliny i będą mogli  odcisnąć je w płatach gliny. Zajęcia pod hasłem Na tropie skarbu to z kolei gra terenowa. Podczas Pierwszej szychty uczestnicy zejdą pod ziemię w towarzystwie sztygara, a na zajęciach Młody Mistrz Ceramiki wezmą udział w warsztatach ceramicznych. Poznają techniki modelowania ręcznego, odlewania i odciskania przy użyciu form gipsowych, a także szkliwienia, zdobienia i formowania na kole garncarskim.
 
- Przygotowaliśmy szereg ciekawych wydarzeń dla dzieci i młodzieży. Będą to gry terenowe, warsztaty oraz zajęcia z doskonalenia technik artystycznych. Będzie też można zejść pod ziemię z profesjonalnym sprzętem górniczym. Dodatkowe informacje można uzyskać mailowo, pisząc na adres edukacja@starakopalnia.pl – mówi Halszka Potrzebowska ze Starej Kopalni.
 
Cena to od 20 do 35 zł za osobę. Młody Mistrz Ceramiki - cena za cały pakiet to 130 zł. Tygodniowe warsztaty ceramiki artystycznej w Centrum Ceramiki Unikatowej będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 14:00 do 15:30. To oferta dla wszystkich chętny, można z niej skorzystać także indywidualnie. 
 
W.Blicharz
foto:walbrzych24.com
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno