30. Sudecka 100 (FOTO i VIDEO)

550 - ostatecznie tylu zawodników wystartowało w 30. jubileuszowej Sudeckiej Setce - najstarszym nocnym ultramaratonie w Polsce.  Biegacze mają do przebycia trasę wiodącą przez szczyty Chełmca, Trójgarbu, Dzikowca oraz Lesistej. Zobacz wideo ze startu i zdjęcia.

Jak co roku biegacze startują na dwóch dystansach - pełnej trasie 100km oraz krótszej 42km zwanej "Nocnym Maratonem Górskim". Niektórzy są zaprawieni w boju i mają za sobą niejedną, w pełni ukończoną Setkę, lub podobne do niej maratony. Są też tacy co poraz pierwszy podjęli wyznanie wałbrzyskich gór, niekoniecznie po to by stanąć na podium, a raczej żeby rozeznać się w terenie i sprawdzić swoich sił.

 

- Jeśli dobrze pamiętam, to będzie moja piąta Setka. Staram się pokonywać maratony w dobrym stylu. Mogę 24 godziny bez przerwy w biegu być. W zeszłym roku byłem na Gwincie, skończyłem go (150km). Staram się robić takie supermaratony, te położone blisko Wrocławia. Jak długo będę mógł to będę przyjeżdżał - mówi biegacz Krzysztof Żak

 

- To będzie nasza pierwsza Setka. Biegamy już od 4 lat, mamy mnóstwo medali na koncie, ale z taki długim dystansem zmierzymy się pierwszy raz. Najdłuższy bieg jaki zaliczyłyśmy to Bieg Rzeźnika (81km). Sudety znamy, ale na razie biegniemy spokojnie, byle do mety. - mówią Kasia i Sylwia z Rawicza.

 

- Przyjechałem ze Szczecina. Będzie to moja pierwsza Setka i chcę ją ukończyć, zobaczyć jak organizm zareaguje. Biegałem do tej pory na trasach od 60-80km, więc nigdy jeszcze takiego dystansu nie przebiegłem. Po Sudetach dużo chodziłem jako turysta w czasach swojej młodości więc znam te góry dość dobrze. - mówi jeden z zawodników, Piotr Jankowski

 

W trakcie zapisów, które odbywały się w Bibliotece Miejskiej Centrum Kultury, zebrani mieszkańcy mogli wysłuchać koncertów oraz obejrzeć prace zgłoszone do konkursu plastycznego "Sudecka 100 - oczami widza". Autorzy najlepszych prac dostali róznorordne nagrody rzeczowe.

 

Organizatorzy maratonu czekają na biegaczy na stadionie przy ulicy Kusocińskiego - tam odbędzie się uroczyste wręczenie pucharów. Galeria z tego wydarzenia pojawi się w wkrótce na naszym portalu.

 

 

pz
foto: pz
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno